1. HABERLER

  2. PSİKOLOJİK DESTEK

  3. Öğrenme Güçlüğü Psikolojik Destek Eğitimi

Öğrenme Güçlüğü Psikolojik Destek Eğitimi

Öğrenme Güçlüğü Bireysel Destek Eğitimi randevu bilgileri... Padem Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri ve Psikoterapi Merkezi. Tercüman Sitesi A-2 Blok Daire No: 6 Cevizlibağ / İstanbul (Vatan Bilgisayar Yanı) Telefon No: 0212 4163529 GSM: 0 507 500 23 43

A+A-

Özel Öğrenme Güçlüğü, bir çocuğun zekası normal ya da normalin üstünde olmasına rağmen, dinleme, düşünme, anlama, kendini ifade etme, okuma- yazma veya matematik becerilerinde yaşıtlarına ve zekasına oranla düşük başarı göstermesidir.  Okuma Bozukluğu, Yazılı Anlatım Bozukluğu, Matematik Bozukluğu ve Başka Türlü Adlandırılamayan Öğrenme Bozukluğu alt gruplarını içerir.

Öğrenme güçlüğü gelişimsel bir sorundur. Öğrenme ve algılama sorunu çocuğun doğumu ile başlar. Eğitim süreci içinde edinilmez. Yaşam boyu süren bir bozukluktur. Dil gelişimi ve kullanımı, konuşma, okuma, yazma, matematik becerilerini etkileyen bir sorun olduğu için, bireyin eğitimini, mesleğini, sosyal ilişkilerini, günlük aktivitelerini, benlik saygısını etkiler.

Nedenler:

Özel eğitimin diğer bütün alanlarında olduğu gibi öğrenme güçlüğünün de nedenleri konusunda kesin veriler yoktur. Ancak bireyin öğrenmesini etkileyen bir takım etmenler belirlenmiştir. Bunlar: Beynin hatalı işleyişi, biyo-kimyasal bozukluklar, kalıtım ve çevresel etmenler( Duygusal bozukluk, motivasyon eksikliği, yetersiz öğretim etmenlerinden de söz edilebilir.)

Özellikleri: 

Özgül öğrenme güçlüğü gösteren çocukların özellileri bakımından birbirinden çok farklıdır.Her  öğrenme  güçlüğü gösteren çocuğun kendine özgü davranış örüntüleri bulunmaktadır.Yaygın olarak sözü edilen  bazı öğrenme güçlüğü gösteren çocuklarda algısal, algısal-devimsel ve eşgüdüm problemleri, dikkat bozuklukları ve aşırı hareketlilik ,düşünme ve bellek problemleri  görülmektedir.

Kurumumuzda Öğrenme güçlüğü destek programları konusunda aşağıdaki hizmetler verilmektedir.

Öğrenme güçlüğü çeken çocukların psikolojik ve eğitsel değerlendirilemesi ve bu değerlendirme sonucuna göre "Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı" (BEP) oluşturmak.

Zihin becerilerini arttırıcı oyun etkinlikleri

Öğrenme güçlüğü yaşayan çocuklar için ebeveynlere ev içi etkinlik programları oluşturmak ve bu etkinliklerin uygulanması ile ilgili program ve yönergeler hazırlamak.

Öğrenme güçlüğü yaşayan çocuklar için ebevynlere kaynak (Araç gereç, kitap, materyal, eğitim seti...vb) seçmek ve temin etmek.
 

ÖZEL ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ BİREYSEL DESTEK EĞİTİM RANDEVU BİLGİLERİ

Psikolojik Destek İçin Randevu Bilgileri


Randevu İletişim Bilgileri

APAMER - Aktüel Psikolojik Danışmanlık Merkezi 

Zuhuratbaba Mah. Akmescit sok. Çiğdem Apt. No:12 Daire:3

Yol Tarifi: Kurumumuz Zuhuratbaba Otıbüs durağına 100 m uzaklıktadır

Telefon No: 0212 466 10 50

www.apamer.com.tr 

KrokiDaha Büyük Görüntüle

  

Bu haber toplam 3832 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.