1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İBB'den Ücretsiz Psikolojik Danışmanlık Hizmeti!

İBB'den Ücretsiz Psikolojik Danışmanlık Hizmeti!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezleri, İstanbullulara ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor. Bugüne kadar 85.798 İstanbullu bu hizmetten yararlandı.

A+A-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Kadın ve Aile Sağlığı Merkezleri projesi kapsamında ‘Ücretsiz Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim’ hizmetlerinden on binlerce İstanbullu yararlandı.

10 Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde 49 deneyimli psikolog tarafından verilen “Çocuk danışmanlığı, Ergen danışmanlığı, Yetişkin danışmanlığı, Grup terapisi, Aile terapisi” danışmanlık hizmetlerine başvuran 85.798 kişiye 274.886 seans psikolojik danışmanlık hizmeti verildi.

İstanbulluların sorunlarını dinliyoruz…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürü Dr. Ömer Akçağıl, Psikolojik Danışmanlık hizmetlerine bugüne kadar 48.934 çocuk, 30.887 kadın ve 5.977 erkeğin başvurduğunu belirterek, danışmanlık hizmetlerine başvuran kişilerin sorunlarında, Büyükşehir psikologlarının uyguladığı çeşitli teknikler sonucunda önemli ölçüde iyileşmeler görüldüğünü söyledi.

Tedaviye ihtiyaç duyanlar hastanelere sevk ediliyor…

Yapılan görüşme ve tetkikler sonucunda psikolojik tedavi ya da psikiyatrik müdahale gereksinimi olan vatandaşların derhal hastanelere sevklerinin yapıldığını ifade eden Akçağıl, maddi durumu bu tedaviyi karşılamayacak düzeyde olan vatandaşların tedavi masraflarını daİstanbulBüyükşehir Belediyesi olarak karşıladıklarını söyledi.

Depresyona Dikkat…

Üsküdar Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde görev yapan Psikolog Didem Erdem merkeze gelen vatandaşların genel sorunları içerisinde; öfke kontrolü, stresli yaşam olaylarına( deprem,trafik kazasıv.b.) bağlı travmalar, depresif belirtiler, cinsel problemler ve eş sorunlarının öne çıktığını belirtti.
Erdem; çocuklarda ise daha çok sınır koyma, disiplin sorunları, sınav kaygısı başta olmak üzere kaygı problemleri, depresif belirtiler ve öfke kontrolü sorunları yaşandığını söyledi.

“Ana Baba Okulu”Projesi…

Aile içi sorunların başında gelen iletişim problemlerinin minimuma indirilmesi amacıyla “Ana Baba Okulu” projesini başlatan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sağlık ve Hıfzısıhha Müdürlüğü, projeyle merkezlere gelen ailelere 4 seans süren grup çalışması hizmeti sunuyor.
Projeyle aile bireyleri arasında daha sağlıklı iletişim kurmaları hedeflenmektedir.
Ocak ayında başlayan projeyle bugüne kadar 200 aileye ücretsiz danışmanlık hizmeti verildi.

Hepsi bir telefon kadar yakın!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tüm İstanbullulara ücretsiz olarak sunduğu Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim hizmetlerinden yararlanmak için ise ALO 153’e başvurabilirler.

Bu haber toplam 3056 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.