1. HABERLER

  2. KONGRE-SEMİNER

  3. I. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Kongresi

I. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Kongresi

‘Kuramdan Uygulamaya Psikoterapide Bilimsel Yaklaşımlar’ temalı 1. BDPD Kongresi 18-21 Ekim 2018 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek.

A+A-

‘Kuramdan Uygulamaya Psikoterapide Bilimsel Yaklaşımlar’ temalı 1. BDPD Kongresi 18-21 Ekim 2018 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek. Kongre organizasyon komitesi adına Prof. Dr. Hakan Türkçapar imzası ile hazırlanan davet mektubunda yer alan ayrıntılar şöyle:

Değerli Meslektaşlarımız; 

2010 yılındaki kuruluşumuzdan itibaren, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği olarak bilişsel-davranışçı terapilerin ülkemizde nitelikli bir şekilde yaygınlaşmasına çok sayıda eğitim ve etkinlikle katkıda bulunmakta, yine ülkemizde BDT alanında yayınlanan ilk ve tek bilimsel yayın organı olan Bilişsel Davranışçı Psikoterapi ve Araştırmalar Dergisi’ni yayınlamaktayız. Yıllar içerisinde ortaya çıkan tecrübe ve birikimimizle, paylaşma ve yardımlaşma ilkelerimiz doğrultusunda psikoterapistlerimiz ve araştırmacılarımız için bir araya gelinen, araştırma sonuçlarının ve tecrübelerin paylaşıldığı, kuramsal ve uygulamaya yönelik bilgilerin güncellenebileceği bir platform oluşturmayı amaçladık. 

Bu doğrultuda 18-21 Ekim 2018 tarihleri arasında Ankara’da düzenleyeceğimiz, ‘Kuramdan Uygulamaya Psikoterapide Bilimsel Yaklaşımlar’ temalı 1. BDPD Kongresi’nin müjdesini vermekten mutluluk duyuyoruz. Her biri BDT alanına önemli katkılarda bulunmuş yerli ve yabancı eğitimciler ve araştırmacıların katılımıyla gerçekleşecek kongremizin ana başlıkları aşağıda belirtilmiştir. Kongre öncesi ve sırasında düzenlenecek çalışma grupları ile katılımcılar güncel bilimsel gelişmeleri takip edebilmenin yanı sıra, klinik becerilerini artırma imkanına da sahip olabileceklerdir. BDT alanına dair panel, sempozyum ve kurs gibi etkinlik önerileriniz yanında poster ve sözel bildirilerinizi de beklemekteyiz. Ayrıntılar ve etkinlik önerilerinin kabulüne dair ikinci bir duyuru ayrıca yapılacaktır.

Katılım ve katkılarınızı bekler, sağlıklı günler dileriz. 

Kongre Düzenleme Kurulu adına; 

Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar 

Kongre Web Sitesi: http://www.bdt2018.org

Bu haber toplam 4231 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler