1. HABERLER

  2. PSİKO EĞİTİM

  3. Gottman Çift Terapisi Yöntemi Eğitimi

Gottman Çift Terapisi Yöntemi Eğitimi

35 yıllık araştırma sonuçlarına dayanan "Gottman Çift Terapisi" eğitimi Psikoloji İstanbul öncülüğünde Türkiye uzmanları ile buluşuyor. Eğitim sonunda katılımcılara uluslarası geçerliliği olan "Çift Terapisi sertifikası" verilecek.

A+A-

35 yıllık araştırma sonuçlarına dayanan "Gottman Çift Terapisi" eğitimi Psikoloji İstanbul öncülüğünde Türkiye uzmanları ile buluşuyor. Katılımcılara uluslarası geçerliliği olan "Çift Terapisi sertifikası" verilecek.

Gottman Enstitüsü , çiftlerin sağlıklı, keyifli ve doyurucu ilişkiler yaşamaları konusunda , gerek alanda çalışan uzmanlara gerekse çiftlere yönelik olarak verdiği eğitimler ve danışmanlık hizmetleri ile çift terapisi alanının dünya çapında öncülüğünü yapan bir kurumdur. Enstitü, ruh sağlığı uzmanlarına yönelik olarak, dört seviyeden oluşan Gottman Çift Terapisi eğitimi geliştirmiştir.  

Eğitimle ilgili  "Psikoloji İstanbul"un web sitesinde yayaımlanan yazılı açıklamada şu ayrıntılara yer verildi.

Değerli meslektaşımız,

John ve Julie Gottman tarafından geliştirilen Gottman Çift Terapisi yöntemi, dünyada çift terapileri denince ilk akla gelen ve etkinliği kanıtlanmıs olan en önemli yöntemdir.

35 yılı aşkın süredir devam eden araştırma sonuçlarına dayanan bu önemli yöntem, Psikoloji İstanbul sayesinde, Türkiye uzmanları ile buluşuyor. Siz de bu yöntemi öğrenmek ve uluslarası geçerliliği olan bir Çift Terapisi sertifikası edinmek istiyorsanız,bu  fırsatı kaçırmayın.

Gottman Cift Terapisi eğitimlerinin sonunda katilimcilar, American Psychological Association (APA), International Family Therapy Association (IFTA), National Board for Certified Counselors (NBCC) ve National Association of Social Workers (NASW) tarafindan onaylanmis olan, Gottman Couples Therapy Level I sertifikası edinecektir.

Gottman Çift Terapisi 1. Düzey Eğitimi

Eğitim tarihleri:

Ankara: 28-29 Ocak (Gordion Otel, Kavaklıdere)

Not: İstanbul'da 15 - 16 Ocak 2012'de düzenlenen eğitim yoğun talep üzerine 11 - 12 Şubat 2012 tarihinde tekrar açılmıştır.

İstanbul:  11 - 12 Şubat 2012 (Elite World Hotel, Taksim)

Eğitim ücreti: 575 TL + KDV

Eğitim Süresi: 18 saat, 2 gün 

Eğitimle ilgili diğer ayrıntılar için url:  http://www.gottmanciftterapisi.com       

İletişim ve Kayıt: 0212 233 28 38 

Email: gottman@psikolojistanbul.com

Sertifika ÖrneğiGottman Çift Terapisi Yöntemi

Prof. John Gotman'ın, 1970 yılında başlayan ve bugüne kadar yürüttüğü bilimsel araştırmalar, ilişkiler ve evlilikle ile ilgili pek çok bilgi sahibi olmamızı sağlamıştır. Bu araştırmalar, dünyada çiftlerle yapılan ilk ve en kapsamlı araştırmalar olma özelliği taşımaktadır.  Çift terapisinin ünlü duayenleri  Dr. John ve Julie Gottman'ın halen  dünyanın çeşitli yerlerinde devam eden araştırmalara dayanarak  geliştirdiği Gottman Çift Terapisi Yöntemi,  çiftler ve ilişkiler konusunda dünyada etkinliği ve geçerliliği kanıtlanmış en kapsamlı terapi yöntemi olma özelliği taşımaktadır.

Gottman Enstitüsü , çiftlerin sağlıklı, keyifli ve doyurucu ilişkiler yaşamaları konusunda , gerek alanda çalışan uzmanlara gerekse çiftlere yönelik olarak verdiği eğitimler ve danışmanlık hizmetleri ile çift terapisi alanının dünya çapında öncülüğünü yapan bir kurumdur. Enstitü, ruh sağlığı uzmanlarına yönelik olarak, dört seviyeden oluşan Gottman Çift Terapisi eğitimi geliştirmiştir. Gottman Çift Terapisi yöntemi, Dr. John Gottman'ın 35 yıldır 3000'i aşkın çiftle yapmış olduğu, mutlu evliliklerdeki iletişim paternleri, yakınlık/arkadaşlık temeli ve çatışma yönetimi dinamiklerini çözümleyen araştırma sonuçlarından yola çıkılarak geliştirilmiştir. Gottman Institute çift alanındaki araştırmalarına halen devam etmektedir. Ayrıntılı bilgi için: www.gottman.com

Gottman Çift Terapisi Tanıtım Videosu

 


Bu haber toplam 15936 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.