1. HABERLER

  2. PSİKO EĞİTİM

  3. Frostig ve Bender Gestalt Test Eğitimleri

Frostig ve Bender Gestalt Test Eğitimleri

APAMER Psikoloji Organizasyon Merkezi tarafından organize edilen, Frostig ve Bender Gestalt Test Eğitimleri 10 Ekim 2013 tarihinde İstanbul Bakırköyde yapılacak. Ayrıntılar şöyle:

A+A-

APAMER Psikoloji Organizasyon Merkezi tarafından organize edilen, Frostig ve Bender Gestalt Test Eğitimleri 10 Ekim 2013 tarihinde İstanbul Bakırköyde yapılacak. Eğitimin içeriği ve diğer ayrıntıarla ilgili APAMER'in web sitesinden yapılan yazılı açıklamanın ayrıntıları şöyle: Ayrıntılar şöyle: 

Eğitimin Konusu:

Çocuk Değerlendirmede Kullanılan Objektif  Testlerden Frostig Görsel İdrak ve Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testlerinin Uygulanma,  Değerlendirilme, Raporlama ve Yorumlanması Eğitimi.

Amaç:

Bu eğitimle, Psiko-Motor ve Psiko-Görsel alanda sorun yaşayan çocukları tespit ederken uzmanlara gerekli olan verilerin sağlanması sürecinde objektif veri toplama ve değerlendirme araçlarını kullanma becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır.

Bu testlerden elde edilen veriler,  Zekânın Görsel devinimsel motor algılamasında gerilik, regresyon, fonksiyon kaybı ve organik beyin hasarlarını saptamak amacıyla kullanılmaktadır

Bu Çalışma, Alanda Çalışan Uzmanların, Çocuk Değerlendirmesi Yaparken Kullanabilecekleri Yöntemler ve Değerlendirme Sürecinin Önemli Detaylarını Görmenize Yarayacak Pratik Bilgileri Sunan Vaka Paylaşımlı Bir Atölye Çalışmasıdır.

Bender-Gestalt Görsel Motor Algılama Testi

L.A. Bender tarafından geliştirilmiş olan Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi Ayşe Yalın ve Oya Somer tarafından Türkçeye uyarlanmıştır. Bu test, 5-11 yaş arasındaki bireylere uygulanan bireysel zeka testi olarak kullanılır. Zekânın Görsel devinimsel motor algılamasında gerilik, regresyon, fonksiyon kaybı ve organik beyin hasarlarını saptamak amacıyla kullanılmaktadır. 7 şekilden oluşmaktadır ve bu şekilleri kişinin çizmesi istenir. Görülen ve çizilen şekillerin her bir farklılığı farklı puanlandırılarak kişinin görsel motor algılama puanı hesaplanır. Sınırlandırılmış süre uygulaması yoktur.

Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi

Çocukların görsel algılarını değerlendirmeye yardımcı olan bir algı testidir. 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arasındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen, bir okul olgunluk testidir El-Göz Koordinasyonu, Şekil-Zemin Ayırımı, Algılama Sabitliği (Şekil Değişmezliği ), Mekânla Konumun Algılanması (Uzaydaki Pozisyon) ,Mekân İlişkilerinin (Uzay ilişkilerinin) Algılanması olmak üzere 5 algısal beceriyi ölçen bir performans testidir.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Hedef Kitle:

Alanda çalışan psikologlar, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, çocuk gelişimi, Aile ve çocuk  alanında çalışan ve bu branşlar da eğitimine devam eden lisans & lisansüstü öğrencileri çalışmaya katılabilirler

PROGRAM DETAYLARI:

18:00 – 19:30

Bender-Gestalt Görsel Motor Algılama Testi

Testin uygulanması, yorumlama, değerlendirme ve raporlama eğitimi

Testin yorumlanması Vaka Örnekleri

Çay – Kahve Molası

19:45 – 21:10

Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi

Testin uygulanması, yorumlama, değerlendirme ve raporlama eğitimi

Testin yorumlanması Vaka Örnekleri

21:10 – 21:40

Soru cevapdeğerlendirme ve Sonlandırma

YER: APAMER Aktüel Psikolojik Araştırmalar ve Eğitim Merkezi

Zuhuratbaba Mah. Akmescit Sok. No:12 Daire:3 Bakırköy İSTANBUL TELEFON: 0212 466 10 50


whatsapp-psikoloji-hattı


TARİH:  10 Ekim 2013 / Perşembe

SAAT: 18:00- 21:30

KONTENJAN: Eğitim kontenjanı 22 kişi ile sınırlıdır.

SERTİFİKA: Eğitim sonunda katılımcılara APAMER Aktüel Psikolojik Araştırmalar ve Eğitim Merkezi onaylı Katılım Sertifikası verilecektir.

WORKSHOP LİDERİ:

Çocuk - Aile  Danışmanı  Yusuf MENKİ

1998 yılında Gazi Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler (PDR) bölümünden mezun oldu. Çalışma alanı olarak çocukların değerlendirilmesinde testlerin kullanılması, öğrenme güçlüklerinin tespiti ve Çocuk Odaklı Aile Danışmanlığı, özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin tespiti, Sınav Kaygısı, konuları üzerinde yoğunlaşmıştır.

Çocukların değerlendirilmesi, Psikolojik Testler, Nöropsikoloji ve Nöropsikolojik Testler, Öğrenme güçlükleri, dikkat eksikliği, eğitsel tanılama ve aile çalışmaları, Okul Öncesi Çocukların değerlendirilmesi meslekti olarak özel ilgi alanı içerisinde yer almaktadır.

Çocuk değerlendirmede kullanılan testlere özel ilgi gösterdiği için bu alandaki eğitim programlarına katılmaya çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Tamamladığı Eğitim Programları ve Süpervizyonlar

Denver Gelişimsel Tarama Testi eğitimi, Yöret Kriz Müdahale Eğitimi, Konuşma Terapisi Eğitimi, Oyun Terapisi Eğitimi, Wisc-r Uygulama Eğitimi, Bilişsel Davranışçı Terapiler Eğitimi, Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı Eğitimi , Aile Terapisi Eğitimi , Nöropsikolojik Testler Eğitimi, Çapa Tıp Fak.Nöroloji Anabilim Dalı Temel Nöropsikoloji Eğitimi,Projektif Testler Eğitimi

Uyguladığı Testler:

Wisc-r, Denver Gelişim Tarama Testi, St. Binet, Leiter, Colombia Zihin Olgunluk Testi, AGTE (Ankara Gelişim Tarama Envanteri) Gessell Gelisim Testi,Peabody Kelime Anlama Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi ,Porteus Labirenti Zeka Testi ,Catell 2A-3A Zeka Testi , Kohs Küpleri Zeka Testi ,Goodenough Zeka Testi , Bender –Gestalt Testi, TKT(5-7),TKT(7-11),TYT(6-8), Stroop Testi, İşaretleme Testi, SAYI Dizisi Öğrenme Testi

EĞİTİM ÜCRETİ:

Eğitim 150 TL (90 TL değerinde ki Materyal ücreti ve % 18 KDV dahildir.) 7 Ekim Tarihine kadar ödeme yapmak suretiyle kesin kayıt yapanlara 10 Ekim Dünya ruh sağlığı gününe özel İçinde 100 bin sayfalık Psikoloji Arşivi Dokümanları bulunan 8 Gb'lık USB Bellek sadece 10 TL.

ÖDEME BİLGİLERİ

Maruf BEÇENE Adına Halk Bank Yeşilköy Şubesi

IBAN NO: TR270001200989000001016096

Şube Kodu: 890

PTT POSTA ÇEKİ HESABI: Maruf BEÇENE Adına
No: 5160733

EĞİTİM MATERYALLERİ

Bender-Gestalt Görsel Motor Algılama Testi (Matbaa Baskılı yönerge kitapçığı + uygulama formu + Uygulama Kartları 30 Mg Kuşe Mat Karton)

Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi(Matbaa Baskılı yönerge kitapçığı + 300 mg Kuşe Mat kartona basılı A5 Formatında uygulama kartları + Uygulama Kitapçığı)

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

EĞİTİM AFİŞİ

 

Bu haber toplam 12520 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.