1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ergenekon'un ağzı bozuk hocaları!

Ergenekon'un ağzı bozuk hocaları!

YÖK başkanı seçimi öncesi yaşanan telefon trafiği dosyaya girdi. Gürüz ile Alemdaroğlu arasındaki konuşmalarda Teziç başta olmak üzere ‘ulusalcılıkları ile öne çıkmış’ birçok isme ağır hakaretler var

A+A-

Ergenekoncular, Ulusalcı isimlere bile ağza alınmayacak küfürler ettiler...

ERGENEKON davasıyla ilgili klasörlerden ilginç ayrıntılar çıkmaya devam ediyor. Ergenekon üyelerinin telefon konuşmalarında birbirleri için ettikleri ağır küfürler, YÖK eski Başkanı Kemal Gürüz’le İstanbul Üniversitesi eski Rektörü ve Ergenekon sanığı Kemal Alemdaroğlu arasındaki konuşmalar ortaya çıkınca gölgede kalacak gibi. Teknik takibe takılan ve dosyanın eklerine giren konuşmalarda Gürüz ve Alemdaroğlu girdikleri YÖK başkanlık savaşında kendilerine sorun çıkartan herkese ağır küfürler yağdırıyorlar.


YÖK BAŞKANLIĞI TRAFİĞİ


YÖK eski Başkanı Erdoğan Teziç’in görev süresinin dolmasına yakın ‘YÖK’ü kaptırmamak için’ dönemin YÖK Başkanı Erdoğan Teziç, İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Kemal Alemdaroğlu, YÖK eski Başkanı Kemal Gürüz, İnönü Üniversitesi eski Rektörü Fatih Hilmioğlu, CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter ve Prof. Dr. Celal Şengör’ün yoğun bir telefon trafiğine başladıkları belirlendi. Akademik çevrelere ve Köşk’e baskı yaparak kendi adaylarını seçtirmeye çalışan bu isimlerin, Prof. Dr. Celal Şengör’ü YÖK Başkanı seçtirmek için çalıştıkları belirlendi. Ancak her sorun sonrası ağızların fena bozulduğu görüldü. İşte o konuşmalardan bir demet:


Teziç denen O... devrede


Kemal Gürüz ile Kemal Alemdaroğlu arasındaki telefon konuşmasında dönemin YÖK Başkanı Erdoğan Teziç için de ağır küfürler edildiği belirlendi. İşte konuşmanın o bölümü:


..


Kemal Gürüz : Köpek. Şimdi işin b...k tarafı, bunun üzerine Erdoğan Teziç denen o.... devreye girdi...


Kemal Alemdaroğlu: Evet


K.G: Fatih Hilmioğlu’nu kafaya almışlar. Kimi öneriyor biliyor musun Fatih’e, haldır haldır çalışıyor şimdi, boğacaktım herifi, Tayfun Akgüner.


K.A: Biliyorum biliyorum duydum hayretler içerisindeyim


K.G: Ben onun dedim ki a... s...k boynumun borcu olsun. Dinciyi seçin bu herifi seçmeyin. Bu kadar ayağa düşürülmez Türk Üniversitesi, Tansu’nun p.ç’nin bitanesini seçip getircek oraya, hırsızı.


İTÜ rektörü için: O... Rektör


Kemal Gürüz’ün, Celal Şengör’ün YÖK Başkanlığı için üniversite senatosundan ‘olmaz’ kararı çıkartan İTÜ Rektörü için de ağzını fena halde bozduğu görüldü. Eski YÖK Başkanı Gürüz’ün, kendi istekleri dışında hareket eden İTÜ rektörü için ağza alınmayacak küfürler savurduğu konuşmanın bir bölümü şöyle:


Kemal Alemdaroğlu: Merhaba saygılar başkanım


Kemal Gürüz: Kemalciğim nasılsın adamım


K.A: İşte uğraşıyorum başkanım


K.G: Allah kolaylık versin


K.A: Sağolasın sağolasın


K.G: Şimdi, Üniversiteler Arası Kurul’dan Celal’i ikna ettiydik


K.A: Evet


K.G: Fakat İstanbul Teknik’in o... rektörü Yönetim Kurulu’ndan karar almış olmaz diye


K.A: Ya nasıl o böyle bir karar alır...


Şengör son anda yan çizdi


Telefon dinlemesine Şengör’ü YÖK Başkanı yapma çabaları şöyle yansıdı:


Fatih Hilmioğlu: Hocam dün Teziç’le konuştuk bu konuyu tamam mı yani adayı da kendisi de söyliyen o oldu hatta bana, 2-3 gün önce söyledi. İlk adayımız da şeydi, Celal Şengör’dü. Celal Şengör yan çizdi son anda. Bütün rektörleri de ben ayarladım. Hepsi bitti.


Kemal Alemdaroğlu: Yok canım.


F.H: Tabi 30’un üzerinde rektörü ayarladım ondan sonra.


K.A: Çok iyi olurdu o aslında.


F.H: Kemal Gürüz’le konuştum çok iyi olur dedi kendisi.


K.A: Çok iyi olur.


F.H: Kemal Gürüz İTÜ’nün rektörüyle konuşmuş, o da olur dedi. Ondan sonra İTÜ’nün rektörü sen durma, git yönetim kurulu kararı al ‘olamaz’ diye.


K.A: Yok canım.


F.H: Aynen öyle hocam ya.


K.A: Ya ne adam bunlar ya.


‘ORDU GÖREVE’


YÖK eski Başkanı Kemal Gürüz ile İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Kemal Alemdaroğlu, 2002 yılında ‘Ordu Göreve’ pankartlarının açıldığı Ankara’daki mitinge yan yana katılmışlardı. Ordu göreve pankartı açılan gösteriler Ergenekon iddianamesine ‘Ergenekon terör örgütününün yönlendirdiği eylemler’den birisi olarak girmişti.

Bu haber toplam 4036 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.