1. HABERLER

  2. KİTAPLIK

  3. Duygu Atölyesi – Duygu Yönetimi Kılavuzu

Duygu Atölyesi – Duygu Yönetimi Kılavuzu

Duygu Atölyesi - Duygu Yönetimi Kılavuzu kitabı Kognitif Akademi Yayınlarından çıktı. Tümü uygulama etkinlikleri içeren bu özel çalışma Psikoloji Store'da başta olmak üzere online satış platformları ve seçkin kitapçılarda satışa sunuldu.

A+A-

Duygu Atölyesi – Duygu Yönetimi Kılavuzu

Duygular yaşamımızın geniş bir yelpazesinde büyük öneme sahiptir. Duygular kimi zaman motivasyonumuzun kaynağı, mimiklerimizin mimarı, üzüntümüzün ve sevincimizin şekli, mantığımızın soğuk yüzünün tamamlayıcısıdır.

Duygular harekete hazır olmamızı sağlar, önceliklerimizin belirlemesine ve ihtiyaç duyduğumuz planların yapılmasına öncülük eder. Duyguların güçlü olması önemlidir. 

Güçlü duygular aynı zamanda bol enerjiyi barındırır. Bir yönüyle organizmamızın enerji depolarıdır. Duygular olumlu veya olumsuz olmak zorunda değildir. Duyguların varlığı bile kendi başına büyük bir içsel yaşam ve dışavurum kaynağıdır. Duygular güdüleyicidir. Yaşam motivasyonumuzun harekete geçmesini sağlar. Duyguların farkında olmak, duyguları ifade etmek ve duygu düzenleme becerisi hem olumlu hem olumsuz duyguları kapsamaktadır.

Duygu olumlu veya olumsuz olmaktan ziyade varlığıyla önemlidir. Duygularımızın farkında olmak ve duyguları yönetme becerisine sahip olmak fizyolojik ve psikolojik ihtiyaçlarımızın karşılanmasında önemli bir yere sahiptir.

 “Duygu Atölyesi – Duygu Yönetimi Kılavuzu” kitabı; akıcı içeriği ve zengin etkinlik örnekleriyle çocukların duygusal farkındalık, duygu düzenlemesi ve duyguları ifade etme becerisi kazanmalarına katkı sağlayan özel bir çalışmadır. Tümü uygulama etkinlikleri içeren bu özel çalışma ile duyguların etkileyici dünyasını keşfetmeye hoş geldiniz.


KİTAP ÖZELLİKLERİ

Renkli Amerikan Bristol  Parlak Selefon Kapak

1. Hamur 80 Gr

112 Sayfa 1. Baskı Haziran 2020

Yazarlar

Ayşe Fulya Özdemir - Tuğçe Köse
Farnaz Ashrafi - Sinem Çırakman

ISBN: 978-605-69182-5-4


SATIN ALMAK İÇİN

https://www.dr.com.tr/Kitap/Duygu-Atolyesi-Duygu-Yonetimi-Kilavuzu/Ayse-Fulya-Ozdemir/Egitim-Basvuru/Aile-Cocuk/Aile-Cocuk-/urunno=0001873535001

https://www.idefix.com/Kitap/Duygu-Atolyesi-Duygu-Yonetimi-Kilavuzu/Ayse-Fulya-Ozdemir/Egitim-Basvuru/Aile-Cocuk/Aile-Cocuk-/urunno=0001873535001

https://www.psikolojistore.com/duygu-atolyesi---duygu-yonetimi-kilavuzu


duygu-atolyesi-dikey.jpg

Bu haber toplam 7288 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.