1. HABERLER

 2. PSİKO EĞİTİM

 3. Çocukların Psiko-Pedagojik Değerlendirilmesinde İlk Görüşme

Çocukların Psiko-Pedagojik Değerlendirilmesinde İlk Görüşme

APAMER Psikoloji Organizasyon Merkezince düzenlenen "Çocukların Psiko-Pedagojik Değerlendirilmesinde İlk Görüşme" başlıklı eğitim ile ilgili ayrıntılar...

A+A-

Çocukların Psikolojik Değerlendirilmesinde "İlk Görüşme" Eğitimi 8 Aralık 2013'te yapılacaktır.  "Vaka Paylaşımlı Bir Atölye Çalışması"  olarak düzenlenecek olan eğitimle uzmanlara profesyonel mesleki süreçte gerekli olan değerlendirme yöntemleri, kullanılabilecek veri toplama araçları ve bu araçları değerlendirme becerilerini kazandırma amaçlanmaktadır.

Amaç:

Katılımcılara, çocuk ve ergenlerle çalışırken değerlendirme esnasında dikkat edilmesi gereken teknik detaylara yönelik farklı bir bakış açısı kazandırmak. Alanda çalışırken ihtiyaç duyacakları empati ve yaratıcı özelliklerinin farkına vardırmak ve böylece değerlendirme sürecinde interaktif olarak rol alabilmeleri amaçlanmaktadır.

Bu Çalışma, Alanda Çalışan Uzmanların, Çocuk Değerlendirmesi Yaparken Kullanabilecekleri Yöntemler ve Değerlendirme Sürecinin Önemli Detaylarını Görmenize Yarayacak Pratik Bilgileri Sunan Vaka Paylaşımlı Bir Atölye Çalışmasıdır.

Hedef Kitle:

Alanda çalışan psikologlar, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, çocuk gelişimi, alanında çalışan ve bu branşlar da eğitimine devam eden lisans & lisansüstü üniversite öğrencileri çalışmaya katılabilirler.

Program Akışı

10:00 - 12:30

Çocuk Değerlendirmenin Genel Esasları

 • Görüşmenin Amacı
 • Çocuk ya da Ergenle İlk Görüşme
 • Aile İle Görüşme-Anamnez Alma
 • Çocukta Anamnez Alma (Örnek Anamnezler)

12:30 – 13:30

Öğle Yemeği

13:30 – 17:00

 • Çocuğun Akademik ve Psiko-Pedagojik Değerlendirmesi
 • Çocuk Değerlendirmede Kullanılan Yöntemler Vaka Örnekleri
 • Çocukluk Ya da Ergenlikte Tanısı Konan Bozuklukların Vaka Örnekleri İle Psiko-Pedagojik Değerlendirilmesi
 • Öğrenme Bozuklukları,
 • Yangın Gelişimsel Bozukluklar,
 • Konuşma Bozuklukları,
 • DEHB,
 • Davranım Bozukluğu,
 • Okul Fobisi,
 • Alt Islatması,
 • Ayrılma Kaygısı

17:00-17:30

 • Değerlendire ve Sonlandırma

ÖN BAŞVURU VE KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

WORKSHOP LİDERİ:

Çocuk – Aile  Danışmanı  Yusuf MENKİ

1998 yılında Gazi Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler (PDR) bölümünden mezun oldu. Çalışma alanı olarak çocukların değerlendirilmesinde testlerin kullanılması, öğrenme güçlüklerinin tespiti ve Çocuk Odaklı Aile Danışmanlığı, özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin tespiti, Sınav Kaygısı, konuları üzerinde yoğunlaşmıştır.

Çocukların değerlendirilmesi, Psikolojik Testler, Nöropsikoloji ve Nöropsikolojik Testler, Öğrenme güçlükleri, dikkat eksikliği, eğitsel tanılama ve aile çalışmaları, Okul Öncesi Çocukların değerlendirilmesi meslekti olarak özel ilgi alanı içerisinde yer almaktadır.

Çocuk değerlendirmede kullanılan testlere özel ilgi gösterdiği için bu alandaki eğitim programlarına katılmaya çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Tamamladığı Eğitim Programları ve Süpervizyonlar

Denver Gelişimsel Tarama Testi eğitimi, Yöret Kriz Müdahale Eğitimi, Konuşma Terapisi Eğitimi, Oyun Terapisi Eğitimi, Wisc-r Uygulama Eğitimi, Bilişsel Davranışçı Terapiler Eğitimi, Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı Eğitimi , Aile Terapisi Eğitimi , Nöropsikolojik Testler Eğitimi, Çapa Tıp Fak.Nöroloji Anabilim Dalı Temel Nöropsikoloji Eğitimi,Projektif Testler Eğitimi

Uyguladığı Testler:

Wisc-r, Denver Gelişim Tarama Testi, St. Binet, Leiter, Colombia Zihin Olgunluk Testi, AGTE (Ankara Gelişim Tarama Envanteri) Gessell Gelisim Testi,Peabody Kelime Anlama Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi ,Porteus Labirenti Zeka Testi ,Catell 2A-3A Zeka Testi , Kohs Küpleri Zeka Testi ,Goodenough Zeka Testi , Bender –Gestalt Testi, TKT(5-7),TKT(7-11),TYT(6-8), Stroop Testi, İşaretleme Testi, SAYI Dizisi Öğrenme Testi


www.apamer.com.tr  

EĞİTİM ÜCRETİ:

Öğrenci: 120.00 TL (+KDV)

ÖDEME BİLGİLERİ

BANK ASYA

APAMER Aktüel Psikoloji Adına Bank Asya Bakırköy Şubesi

IBAN NO:  TR27 0020 8000 3904 3158 3300 01

HALK BANKASI

Maruf BEÇENE Adına Halk Bank Yeşilköy Şubesi

IBAN NO: TR27 0001 2009 8900 0001 0160 96

Şube Kodu: 890

PTT POSTA ÇEKİ HESABI: Maruf BEÇENE Adına

No: 5160733 

whatsapp-psikoloji-hattı


 

Bu haber toplam 15263 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.