1. HABERLER

 2. PSİKO EĞİTİM

 3. Çocuk ve Ergen Odaklı BDT Eğitimi

Çocuk ve Ergen Odaklı BDT Eğitimi

APAMER Aktüel Psikolojik Araştırmalar ve Eğitim Merkezi tarafından organize edilen Uzman Psikolog Büke TUNCEL tarafından verilecek olan Çocuk ve Ergen Odaklı BDT Eğitimi 21 Ekim 2017 - 22 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul Bakırköy’de yapılacak.

A+A-

APAMER Aktüel Psikolojik Araştırmalar ve Eğitim Merkezi tarafından organize edilen Uzman Psikolog Büke TUNCEL tarafından verilecek olan Çocuk ve Ergenler İçin Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi 21 Ekim 2017 - -22 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul Bakırköy’de yapılacak.

Başvuru Formu İçin Tıklayınız
Eğitim Başvuru ve Tanıtım Kılavuzu İçin Tıklayınız


 

EĞİTİMİN AMACI

Çocuk ve Ergen Odaklı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, çocuk ve ergenlerle çalışan ruh sağlığı profesyonellerine bilişsel davranışçı terapi ile ilgili kuramsal bir alt yapı sunarken aynı zamanda değerlendirme, vaka formulasyonu, sık kullanılan BDT teknikleri ile ilgili uygulama yapma fırsatı tanıyarak bilgi ve beceri kazandırmayı hedeflemektedir.


EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Çocuk ve Ergen Odaklı Bilişsel Davranışçı Terapi 

Modül 1 : Temel Eğitim

Teorik Alt Yapı, Temel Beceriler ve Müdahale Yöntemleri

Birinci modülde, çocuk ve ergenler için bilişsel davranışçı terapinin temelleri, çocuk ve ergenlere BDT'nin anlatılışı, aileleri bilgilendirme, vaka formülasyonu, seansların yapılandırılışı, olumsuz düşünce ve duyguların tanımlanması, sokratik sorgulama, müdahale yöntemleri ve yapılacaklar (ev ödevleri) ile ilgili kuramsal bilgilendirme ve uygulamalar yapılarak katılımcıların temel düzeyde bilgi ve becerileri kazanmaları hedeflenmektedir.  Bu modül, sonraki modüllere katılım için önkoşul niteliğindedir.


Çocuk ve Ergen Odaklı Bilişsel Davranışçı Terapi 

Modül 2 : Kaygı Bozuklukları

Bu modül, çocuk ve ergenlerde en sık görülen görülen anksiyete bozukluklarını  (Genellenmiş Anksiyete Bozukluğu, Ayrılma Anksiyetesi, Sosyal Kaygı Bozukluğu, Özgül Fobiler) bilişsel davranışçı terapi açısından değerlendirmeye ve iyileştirmeye  odaklanmaktadır.  Kaygı bozuklukları ile ilgili seansların yapılandırılışı, değerlendirme araçları, müdahale yöntemleri (gevşeme egzersizleri, sosyal beceri geliştirme teknikleri vb)  ile ilgili spesifik bilgiler sağlanacaktır. Eğitim, katılımcıların teknikleri uygulama fırsatı bulacakları grup çalışmaları içeren beceri temelli bir eğitim olup oturumlar sırasında vaka örneklerine yer verilecektir.


Çocuk ve Ergen Odaklı Bilişsel Davranışçı Terapi 

Modül 3: Depresyon

Bu modül, katılımcılara depresyon yaşayan çocuk ve  gençlerin terapisinde gerekli bilgi ve becerileri geliştirmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. Çocuk ve ergenlerde depresyonunu değerlendirme, vaak formülasyonu, müdahale teknikleri,( sorun çözme becerileri, kendini kendini izleme vb.)  ve önleyici çalışmalara yer verilmektedir.


Çocuk ve Ergen Odaklı Bilişsel Davranışçı Terapi 

Modül 4 : -Yıkıcı Davranış Bozukluğu

                      -Ebeveynlerle Çalışma

Bu modülde, yıkıcı davranış bozukluğu olan (karşıt olma, karşıt gelme, DEHB, öfke kontrolü) çocuk ve ergenlerle BDT sistemi içinde çalışmanın temelleri hakkında bilgi verilecektir. Değerlendirme, tedavi yaklaşımı, ilişki geliştirmenin önemi, psikoeğitim, sınırlar belirleme, empati geliştirme gibi teknikler üzerinde durularak temel bilgi ve becerilerin kazandırılması hedeflenmektedir.  Aynı zamanda, eğitimin son günü, çocuk ve ergenlerin aileleri ile BDT odaklı çalışma teknikleri üzerinde durulacaktır.


UYGULAMA

Eğitim genel hatlarıyla teorik bilgi aktarımı, rol canlandırma, vaka örnekleri, içgörü çalışmaları, çeşitli küçük grup çalışmalarını içerir.

KİMLER KATILABİLİR?

Ruh sağlığı alanında hizmet veren uzmanlar eğitime katılabilir.

Sertifika: 64 saatlik eğitimin sonunda Katılım Sertifikası sertifikası verilecektir. Eğitim sonrası talep eden katılımcılar için süpervizyon grupları oluşturulacaktır.
Eğitimci: Uzman Psikolog Büke TUNCEL
Eğitim Süresi: 64 Saat

EĞİTİM YERİ:

APAMER Aktüel Psikolojik Araştırmalar Merkezi. Zuhratbaba Mah. Akmescit Sk. No:12/3 / Bakırköy İstanbul

KAYIT BİLGİ VE İLETİŞİM

Tlf: 0212 466 1050 – 0507 053 8485  www.apamer.com.tr – eposta: bilgi@apamer.com.tr

EĞİTİM ÜCRETİ

Erken Kayıt: 15 Eylül 2017 tarihine kadarki kayıtlar için Materyal + KDV Dahil  1 Modül: 490 Tüm Modüller: 1800 TL

Normal Kayıt: 15 Eylül 2017 tarihinden sonraki kayıtlar için Materyal + KDV Dahil  her 1 Modül: 650 Tüm Modüller: 2200 TL

Öğrenci ve Grup Katılımlarına Ekstra %10 İndirim (Grup indirimi için asgari kişi sayısı 4)
Ön kayıt yaptıran katılımcıların en geç 13 Temmuz 2017  Perşembe gününe kadar ön kayıt bedeli olarak 200 TL’yi aşağıdaki hesap numarasına yatırmaları gerekmektedir. Eğitim ücretinin kalan kısmını eğitim günü elden ödeyebilirsiniz. Eğitim kontenjanlarla sınırlı olduğu için kesin kayıt ve indirim avantajlı kayıt tarihlerinde değişiklik yapılabilir.

ÖDEME BİLGİLERİ

ZİRAAT BANKASI

 • Hesap Adı: Apamer Aktüel Psikoloji
 • Şube No: 871 / Bahçelievler/İstanbul
 • Hesap No: 871-65966350-5001
 • İBAN NO: TR760001000871659663505001

HALK BANKASI

 • Maruf BEÇENE Adına Halk Bank Yeşilköy Şubesi
 • IBAN NO: TR27 0001 2009 8900 0001 0160 96
 • Şube Kodu: 890
 • Havale No: 01016096

PTT

 • Maruf BEÇENE adına
 • Posta Çeki Hesap No: 5160733

Kredi Kartı İle Ödeme Yapmak İçin Tıklayınız

 

BÜKE TUNCEL KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi psikoloji bölümünden 2006 yılında mezun olmuştur. Daha sonra İstanbul Ticaret Üniversitesi uygulamalı psikoloji bölümünü bitirerek uzmanlığını tamamlamıştır.

AB projesi kapsamında, İBB Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi’nde çalışmış, çocuk ve ergenlerle bireysel ve grup psikoterapileri yapmıştır. Burada çocuklarda atılganlık,sosyal kaygıya yönelik grup çalışmaları düzenlemiştir, yetişkinlerle olumlu ebeveynlik becerileri grup çalışmalarıyapmıştır.

Bir süre Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde kadrolu uzman psikolog olarak görev yapmaya başlamıştır. Çocuk ve Ergen Psikiyatri polikliniğinde çalışan Tuncel, çok farklı sorun alanlarından çok sayıda danışan görerek klinik tecrübesini arttırma fırsatı bulmuştur.

2014 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden ayrılan Tuncel, Beylikdüzü’nde kurucusu oldugu İstanbul Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde çocuk, ergen ve yetişkinlerle bireysel ve grup çalışmalarına devam etmektedir.

BDT İle ilgili temel eğitimini Oxford Cognitive Therapy Center’da tamamlayan Tuncel, son dönemlerde psikoloji uygulama kaynaklarının Türkçe’ye çevrilmesi çalışmalarına ağırlık verdi. Bu kapsamda 2017 Mayıs ayında yayımlanan “Oyun Terapisi: Kapsamlı Teori ve Uygulama Rehberi” kitabının yayın editörü ekibinde yer aldı. BDT ile ilgili iki kitabı Türkçeleştirme çalışmaları devam etmektedir.

Çalışmalarında, EMDR , Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi, Stratejik Aile Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi (Oxford Cognitive Therapy Center), Deneyimsel Oyun Terapisi, Theraplay Oyun Terapisi, Dışavurumcu Sanat Terapisi gibi teknikler kullanmaktadır.

Türk Psikologlar Derneği ve EMDR-TR Derneği üyesidir

 

Başvuru Formu İçin Tıklayınız

Eğitim Başvuru ve Tanıtım Kılavuzu İçin Tıklayınız

 

Bu haber toplam 9642 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.