1. HABERLER

  2. KONGRE-SEMİNER

  3. CİSED 2013 Güz Okulu - ANKARA

CİSED 2013 Güz Okulu - ANKARA

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)'nin VAMIK VOLKAN İLE CİSED GÜZ OKULU etkinlikleri 19–22 Eylül 2013 tarihleri arasında ANKARA’da Limak Ambassadore Butik Hotel'de gerçekleşecek...

A+A-
Ana Teması "Psikoterapi Süreçlerinde YAS" ve "Cinsel İşlev Bozukluklarında Yeni Yaklaşımlar" olan etkinliğe başta Prof. Dr. Vamık VOLKAN olmak üzere alanında deneyimli bir çok uzman katılacak. Etkinlikle ilgili CİSED Başkanı Doç. Dr. Cebrail KISA imzalı davet mektubunda şu ayrıntılara yer verildi:

Değerli Meslektaşlarım,

Sizleri, Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)'nin VAMIK VOLKAN İLE CİSED GÜZ OKULU'nu 19–22 Eylül 2013 tarihleri arasında ANKARA'da Limak Ambassadore Butik Hotel (Boğaz Sokak No:19 Kavaklıdere / Ankara)'de gerçekleştirmeye çağırıyorum.

Güz Okulumuzun konusu "Psikoterapi Süreçlerinde YAS" ve "Cinsel İşlev Bozukluklarında Yeni Yaklaşımlar" olup; başta Prof. Dr. Vamık VOLKAN olmak üzere değerli konuşmacıların katkılarıyla bilgilerimizi ve özellikle tecrübelerimizi çok yönlü ve kapsamlı bir şekilde paylaşacağız. Bilimsel program Ankara'nın ün kazanmış eğlence ve dinlenme olanaklarından doya doya yararlanabileceğimiz şekilde hazırlandı.

Her terapistin terapi süreçlerinde karşılaştığı ve içinden çıkmakta zorlandığı bir konu olan "yas tutma", herhangi bir yitim ya da değişikliğe verilen psikolojik yanıt, iç dünyamız ile gerçeklik arasında bir uyum sağlayabilmek için yaptığımız uzlaşmalardır. Yitirilen şey aile yadigârı bir küpe olabileceği gibi, bir umut, bir ülkü, bir dostluk, bir vatan, bir sevgili, birdenbire gelen servet ile terk edilen eski yaşantı hatta eski bir kendilik olabilir. Bu nedenle güz okulumuzla hem yas konusunu hem de cinsel işlev bozukluklarını olabildiğince her yönüyle gözden geçirirken; bilimsel toplantılarımızın en sevdiğimiz yönü olan birbirimizi bir kez daha görebilme, daha çok ortak zaman geçirme ve düşüncelerimizi paylaşabilme şansını bulacağız. 19 Eylül Perşembe ve 20 Eylül Cuma günleri CİSED olarak bizim programımız olacak, 21 Eylül Cumartesi ve 22 Eylül Pazar günü olmak üzere 2 gün Vamık VOLKAN hocamızı dinleyeceğiz.

Güz okulumuz ancak sizlerin değerli katılımlarıyla güzel ve başarılı olacaktır. Bir kez daha dostluk, sevgi ve saygıyla sizleri davet ediyorum. GELİN PROF. DR. VAMIK VOLKAN İLE YAZA VEDA EDELİM!

Doç. Dr. Cebrail KISA 

CİSED Genel Başkanı


CİSED 2013 Eğitim programı için tıklayınız 

 
Bu haber toplam 2227 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.