1. HABERLER

  2. PSİKO EĞİTİM

  3. Attentioner DEHB Uygulayıcı Eğitimi

Attentioner DEHB Uygulayıcı Eğitimi

APAMER ve TerapiAkademi Çocuk ve Aile Ruh Sağlığı Derneği işbirliği ile organize edilen Çocuk Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Hülya Bingöl Çağlayan tarafından verilecek olan ATTENTIONER – DEHB Eğitimi 12-13 Aralık 2020 tarihlerinde online olarak yapılacak

A+A-

APAMER ve TerapiAkademi Çocuk ve Aile Ruh Sağlığı Derneği işbirliği ile organize edilen Çocuk Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Hülya Bingöl Çağlayan tarafından verilecek olan ATTENTIONER – DEHB uygulayıcı programı 21. Grup eğitimi 12-13 Aralık  2020 tarihlerinde Online olarak yapılacak.

EĞİTİMİN AMACI

Bu program: Dikkat sorunu yaşayan çocuklarla çalışan profesyonellere Attentioner – yapılandırılmış 15 seanslık program- ile ilgili kuramsal bir alt yapı sunarken aynı zamanda değerlendirme, vaka formulasyonu, sık kullanılabilecek teknikler ile ilgili uygulama yapma fırsatı tanıyarak bilgi ve beceri kazandırmayı hedeflemektedir.

Çocukların, dikkatlerini daha iyi toplamaları ve sürdürebilmeleri sağlanır.
Kendi başlarına problem çözme yetenekleri desteklenir.
Uygulayıcının verdiği tek yardım; Tayfun sembolüdür.
Sorun çözme becerisi ve öfke kontrolü sağlanır.
Sonuç olarak tüm program boyunca günlük hayat simule edilmiş olur.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Attentioner ile Dikkatimi Topluyorum Programı, 7-14 yaş çocukların dikkat ve ilgili tüm yürütücü işlevlerini etkili bir biçimde iyileştiren bireysel ve grup eğitim programıdır. Hem uygulayıcılar hem de danışanlar tarafından eğlenceli biçimde, çocukluk çağına uygun olarak elementlerle desteklenmiştir. Bu program, Almanya Bremen Üniversitesi’nde Nöropsikolojik tabanlı bir program olarak geliştirilmiştir.

Program 2 temele dayanmaktadır:
1) Öğrenme Psikolojisi,
2) Nöropsikolojik temeller.

Dikkatimi Topluyorum’un bütün oturumlarında, kolaydan zora doğru uyaranlar, şifreler ve etkinliklerle çocuğun SEÇİCİ DİKKAT, BÖLÜNMÜŞ DİKKAT, ODAKLANMA ve ZAMANLAMA işlevleri etkili biçimde iyileşme hedeflenir.

Başvuru ve diğer ayrıntılara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

http://www.apamer.com.tr/attentioner-dehb-programi/

Bu haber toplam 57879 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.