1. YAZARLAR

  2. Tarık Muzaffer

  3. Aktüel Psikoloji Hakkında Merak Edilenler
Tarık Muzaffer

Tarık Muzaffer

Yazarın Tüm Yazıları >

Aktüel Psikoloji Hakkında Merak Edilenler

A+A-

Aktüel Psikoloji 2007 Temmuz’unda yayın hayatına başladı.  İnternet ortamında ruh sağlığı hakkında içerik sağlayan bir çok site olmasına rağmen içeriği sürekli güncellenen ruh sağlığı haber portalı yok denecek kadar azdı. Ruh sağlığı hakkındaki haberler sağlıkla ilgili genel içerik sağlayan sitelerin bir alt kategorisinde yer alıyordu. İnternet ortamında ki deneyimimiz Türkiye’de Ruh sağlığı alanına gerek ilgi duyan gerekse doğrudan ilişkili olan çok geniş bir kitlenin olduğunu fark etmemizi sağladı. Bu tespit söz konusu kitlenin yararlanabileceği ve sürekli güncellenen dinamik bir haber portalını zorunlu kıldı. İşte Aktüel Psikoloji böyle bir zorunluluğun sonucu olarak yayın hayatına başladı.

İçerik sağlamak gerçekten zor ve zahmetli bir iştir. Bir içeriğin haber değeri taşıyabilmesi için bazı öncüller vardır. Bunlardan biri haberin kaynağı diğeri ise haber tezgahında içeriğin editör tarafından oluşturulmasıdır. İkinci durum aynı zamanda ciddi bir zaman ve finansal maliyet gerektiren bir iştir. Durum bu olunca yolun yarısında pes etme yada geri çekilme riskiyle karşı karşıyaydık. Ancak sürecin ilerlemesiyle beraber gerek ziyaretçi istatistiklerinde ki artış gerekse bize mesaj gönderen ziyaretçilerin geri bildirimleri gerekse ruh sağlığı uzmanlarından aldığımız olumlu değerlendirmeler güçlüklerle başa çıkmada bizim için çok önemli bir motivasyon sağladı. Sitemiz ruh sağlığı içeriği sağlayan bir çok web sitesi için güvenilir başvuru kaynağı oldu. Yüzlerce site Aktüel Psikoloji’yi kaynak göstererek içeriklerini zenginleştirme olanağı buldu. Binlerce mail 10 binlerce yorum aldık. Bir çoğuna zaman sorunundan dolayı yanıt veremedik. Ancak bize sorulan sorulardan yola çıkarak yeni içerikler sağlamaya çalıştık. Geri dönüş yapamadığımız ziyaretçilerimizden özür dileyerek sitemizin 2007 den şimdiye kadar ki istatistikleri hakkında bazı bilgileri paylaşmakta yarar görüyoruz.

İstatistikler Google Analytics verileri esas alınarak oluşturuldu.

Temmuz 2007 tarihinden 3 Mart 2009’a kadar.

856.918 Farklı ziyaretçi ağırladık.

2.230.620 farklı sayfa görüntülendi.

En çok ziyaret edilen kategori PSİKOLOJİ kategorisidir. Psikoloji kategorisini KİŞİSEL GELİŞİM,  REHBERLİK, PSİKİYATRİ, ÖZEL EĞİTİM kategorileri izledi.

En çok ÖSS hakkındaki gelişmelerle ilgili haberler görüntülendi.

En çok yorum alan sayfamız 848 yorumla ÖSS EK YERLEŞTİRME KILAVUZU haberi oldu.

121 Ayrı ülkeden ziyaretçiler sitemizi dolaştı.

Türkiye’den sonra en çok ziyaretçi Almanya’dan Aktüel Psikolojiyi ziyaret etti. Almanya’yı ABD, Hollanda, Fransa, İngiltere ve Azerbaycan izledi.

Ziyaretçilerin büyük bir kısmı google arama motorundan sitemize ulaştı.

Sitemizde 520 köşe yazısı 4054 haber bulunmakta.

54 farklı yazarın yazısı yayımlandı.

www.aktuelpsikoloji.com ‘un page rank değeri 4 tür. Alexada ki sıralaması 521 bin civarındadır.

NOT: Google Analytics raporları yüzde yüz bilgi vermese de en sağlıklı istatistik bilgisi tutan kaynak olarak bilinir. Ziyaretçi istatistiği tutan bazı kaynaklar bir sayfadaki farklı resimleri de bir görüntüleme olarak aldığından birçok sitenin ziyaretçi sayaçlarında hit bölümünün sayısal değeri çok yüksek görünür. İnternet ortamında ziyaretçi dolaşımı ile ilgili bilgi veren en sağlıklı kaynaklar Google Analytics ve Alexa dır. Eksikler olsada verileri ciddiye alınan en popüler iki kaynak bunlardır.

İlgisini çeken türm ziyaretçilerin bilgisine saygılarımızla.

Bu yazı toplam 5489 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum