1. HABERLER

  2. KONGRE-SEMİNER

  3. Aileder'de Bu Hafta "Aile Çalışmalarında Süpervizyon"

Aileder'de Bu Hafta "Aile Çalışmalarında Süpervizyon"

İstanbul Aile Araştırmaları, Eğitimi ve Danışmanlığı derneğinin her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiği “Salı 18.00 Aileder seminer programının” bu haftaki konuğu Dr. İsmet Galip Yolcuoğlu olacak.

A+A-

20 Aralık Salı günü saat 18.00'de başlayacak etkinlikte “Aile bir toplumun en temel toplumsal kurumlarından biridir. Sosyal bir kurum olarak aileye yardım etmek insana yardım etmektir. Aile kurumunu güçlendirmek, toplumu güçlendirmektir. Güvenli bir gelecek sağlamaktır. Ailelere yönelik psiko-sosyal çalışmalar yürüten profesyonellere aile kurumunun yapısal, toplumsal işlevleri hakkında bilgilendirme ve uygulama süreçlerinin değerlendirilmesi hususunda söyleşi yapılacaktır”.

İstanbul Aile Araştırmaları, Eğitimi ve Danışmanlığı Derneği ve Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmet Vakfında yürütülen etkinliğe katılım serbest olup, saat 18.00’de seminer başlayacaktır.

"Dr. İsmet Galip Yolcuoğlu" Özgeçmişi:
 
Dr. İsmet Galip YOLCUOĞLU, 27 Haziran 1967 tarihinde Ardahan’da doğdu Hacettepe Üniversitesi “Sosyal Hizmetler Bölümünden mezun oldu.  1992 yılında SHÇEK Genel Müdürlüğü tarafından,  ilk görev yeri olarak Ağrı ilindeki Erkek Yetiştirme Yurdu’na Sosyal Hizmet Uzmanı olarak atandı. Daha sonra, 1993–1998 yılları arasında 5,5 yıl süreyle Bartın İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde Uzman, Yuva Müdürü ve İl Müdürü olarak görev yaptı.

Üç yıl süren Yüksek Lisans eğitimi sonrasında, 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü “Sosyal Hizmet Anabilimi Dalı”ndan “İnsana Hizmet Veren Kurumlarda Toplam Kalite Yönetimi” isimli teziyle bilim uzmanlığı (master) derecesi aldı. Yüksek lisans tezi, kitap olarak yayınlanmıştır. Hacettepe Üniversitesi “Sosyal Hizmet Anabilim Dalı”nda 2003–2009 yılları arasında sürdürdüğü doktora eğitimi sonunda, “Çocuk Koruma Sisteminde Aileyle Çalışmanın Esasları: İstanbul Örneğinde Aileler ve Çocukların Gereksinimler, Güçlülük ve Risk Faktörleri Açısından Değerlendirilmesi” konulu tez çalışmasıyla Nisan 2009 tarihinde doktora derecesi almıştır.
2 Kasım 1998 yılından bu yana,  SHÇEK’in İstanbul İlindeki kız çocuklarına yönelik tek Yetiştirme Yurdu Atatürk Kız Yetiştirme Yurdu Müdürlüğü görevini 13 yıldır sürdürmekte olup, 2.000 den fazla kız çocuğunun korunması eğitimi ve yetiştirilmesine, mesleki sorumluluğu doğrultusunda katkıda bulunmuştur. Şubat 2009 tarihinde, “Bir Yetiştirme Yurdu Öyküsü” isimli kitabı yayımlanmıştır. Dr. Mehlika Hanım’la evli olup, 17 yaşındaki Elif ve 7 yaşındaki Aslı isimlerinde iki kız çocuğu babasıdır.

Adres;
Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı
Haseki, Küçükmühendis Sk. No. 7 Fatih / İstanbul
Tel.     0212 588 2545                 
Faks.   0212 632 8579


Bu haber toplam 2587 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.