1. HABERLER

  2. KİTAPLIK

  3. Ailede Sorumluluk Eğitimi Kitabı Çıktı

Ailede Sorumluluk Eğitimi Kitabı Çıktı

Aktüel Psikoloji yazarlarından Psikolojik Danışman Rukiye Karaköse'nin uzun bir süredir çalışmalarını sürdürdüğü ‘Ailede Sorumluluk Eğitimi’ isimli kitabı TİMAŞ yayınları arasından çıktı.

A+A-

Aktüel Psikoloji yazarlarından Psikolojik Danışman Rukiye Karaköse'nin uzun bir süredir çalışmalarını sürdürdüğü ‘Ailede Sorumluluk Eğitimi’ isimli kitabı TİMAŞ yayınları arasından çıktı.

Hayata dair temel becerilerin, dengeli, tutarlı ve istikrarlı davranış kalıplarının olumlu bir şekilde sergilenebilmesi ancak sağlıklı sorumluluk bilincine sahip olmakla gerçekleşebilir. Hayata sorumluluklar penceresinden bakarak başarıyı, huzuru ve mutluluğu yakalamak için gerekli olan sorumluluk bilincinin en önemli özelliği ise öğrenilebilir olmasıdır. İşte bu noktada anne babalar ellerinde bulunan cevherleri en iyi şekilde işlemek için oldukça etkili bir fırsata sahipler.

Çocuk ile ebeveyn arasında meydana gelen gerginliklerin temelini genellikle yerine getirilmeyen sorumluluklar oluşturur. Önce ailede, ardından da okulda, zamanında ve yerinde uygulanacak olan doğru disiplin metotları ile verilecek sorumluluk eğitimi beklenen sonucu doğuracak; bağımsız, ayakları üzerinde durabilen, özgüvene ve özdisipline sahip, kendisinin ve yeteneklerinin farkında, vicdani gelişimini tamamlamış sağlıklı kişiliklerin gelişmesiyle topluma da hizmet edecektir. Psikolojik Danışman Rukiye Karaköse ‘Ailede Sorumluluk Eğitimi’ isimli kitabıyla çocuklarına sorumluluk bilinci kazandırarak onları hayata hazırlamak isteyen anne babalara rehberlik ediyor.

Ailede Sorumluluk Eğitimi

İlk Baskı Tarihi: Nisan 2010
ISBN: 978-605-114-189-3
Sayfa Sayısı: 208
Baskı Sayısı: 1
TİMAŞ YAYINLARI

Yazar Hakkında

(Rukiye KARAKÖSE)

1977’de İstanbul’da doğdu. Lisans öğrenimini "Davranış Bilimleri" alanında tamamladı. Halen İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, İletişim Sanatları bölümünde 2. lisans öğrenimini sürdürüyor. Özel bir merkezde psikoterapist olarak çalışıyor. Benötesi Psikolojisi ve Psikiyatrisi Derneği’nde Transpersonal Psikoloji alanında çalışmalarını sürdürüyor. Kadından Topluma Eğitim Grubu'nda ve TİDEF Din Öğretimi Formasyon Programı'nda eğitmenlik yapıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve kamu kurumlarında alanıyla ilgili eğitimler veriyor.

Kitapları: Ahlak ve Arınma (Tercüme- 2001), Ergenlerle Etkili İletişim (Ankara 2005), Çocuk Eğitiminde Babanın Rolü (Eş yazar, İstanbul 2007), Ergen Psikolojisi ve İletişim (İstanbul 2008) Erdemler Dizisi (Eş Yazar, İstanbul 2009)

Makaleleri: Ergenlerle Etkili İletişim ( İstanbul 2010), Kur'an Kurslarında Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (İstanbul 2010)

Bu haber toplam 4167 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum