1. HABERLER

  2. PSİKO EĞİTİM

  3. Aile Terapileri Uygulamalı Süpervizyon Programı

Aile Terapileri Uygulamalı Süpervizyon Programı

Aile Terapileri Süpervizyon Uygulamalarının öncü isimlerinden Psikoterapist Kurt Heilbronn'un Süpervizörlüğünü yapacağı Aile Terapileri Uygulamalı Süpervizyon Programı 27 Ekim'de başlıyor...

A+A-

Aile Terapileri Süpervizyon Uygulamalarının öncü isimlerinden Psikoterapist Kurt Heilbronn'un Süpervizörlüğünü yapacağı Aile Terapileri Uygulamalı Süpervizyon Programı 27 Ekim'de başlıyor. Teknik ve Organizasyon alt yapısı APAMER (Aktüel Psikolojik Araştırmalar Merkezi) tarafından sağlanan etkinliğe aktif olarak danışan takibi yapan 12 uzman kabul edilecek. Etkinlikle ilgili APAMER'in web sitesinde yayımlanan yazılı duyuruda şu ayrıntılara yer verildi.

Das Internationale Familienzentrum e.V. (IFZ)  Yöneticilerinden ve Aile Terapileri Süpervizorü, Psikolog, Psikoterapist ve Aile Terapisti, Kurt Heilbronn’un liderliğini yapacağı “Aile Terapileri Uygulamalı Süpervizyon” programı 27 Ekim 2013 tarihinde başlıyor. Program aktif olarak Aile Terapisi alanında danışan takibi yapan profesyonel uzmanlara yöneliktir.

Not: Bu etkinlik bir eğitim programı değildir. Programa katılacak kişilerin Aile Terapileri konusunda teorik bilgiye vakıf olmaları, danışan takibi yapıyor olmaları gerekmektedir. Belli periyotlarla toplanacak olan grup üyeleri Danışan Takip sürecinde karşılaştıkları güçleri grup üyeleriyle birlikte süpervizörün moderatörlüğünde değerlendirecekler.

Ön Başvuru Formu İçin TIKLAYINIZ

Programın Ana Teması:

Bu süpervizyon etkinliği ile aktif olarak aile ve çift takibi yapan profesyonel Aile Terapistleri, terapotik süreçte karşılaştıkları güçlükleri, aktarım sorunlarını, terapistin kendi öznel kişiliğini terapotik sürece ne derecek yansıttığı ve bazı özel vakalarda yaşanabilen özel tıkanma noktalarını Kurt Heilbronn liderliğinde süpervize edeceklerdir.

Programın Süresi: Bu süpervizyon etkinliği ucu açık olmakla beraber 2013 – 2014 yılı için 27 – Ekim ve 15 Haziran tarihleri arasında 6 Haftada bir olmak üzere toplam 7 Oturum şeklinde yapılacaktır.

Programın Adı:  ”Aile Terapileri Uygulamalı Süpervizyon” Programı

Süpervizyon programının genel akışı içerisinde ana tema "Terapistin Öznel Dünyasını Mesleki Deneyime ne Ölçüde Yansıttığı" ön plana çıkacaktır. Ana tema ile;  aktarım sürecinde yaşanan olası aksaklıklar tespit edilecek ve terapistin kendi öznel kişiliğinden bağımsız transferans yapabilme becerisi süpervize edilecektir.  Bu kapsamda:

Terapotik Meslek yaşamımda İdeallerim, Vizyonlarım, Değerlerim ve Sorumluluklarım

Profesyonel mesleki yaşamımı nasıl daha iyi verimli hale getirebilirim?

Profesyonel meslek yaşamımda ne gibi yetenek ve desteğe ihtiyacım var?

Terapotik meslek yaşamımda danışanlarımdan ve hizmet verdiğim kişi – gruplardan gereken takdiri alabiliyor muyum? Bu takdir almak veya almamak meslek yaşamımı ne düzeyde etkiliyor?

Programa katılacak uzmanlar her oturumda değerlendirilmek ve süreci süpervize etmek amacıyla takip ettikleri vakaları getirecekler. Oturumda tartışılacak olan vakalar üzerinden Aile Terapileri Uygulama ve Müdahale Teknikleri esas alınarak olgusal değerlendirmeler yapılacaktır.

Program Tarihleri

- 1. Etkinlik: 27 Ekim 2013

- 2. Etkinlik: 8 Aralık

- 3. Etkinlik: 12 Ocak 2014

- 4. Etkinlik: 16 Şubat 2014

- 5. Etkinlik: 23 Mart 2014

- 6. Etkinlik: 4 Mayıs 2014

- 7. Etkinlik: 15 Haziran 2014

Kurt Heilbronn Kimdir?

kurt-hailbron-kimdir
Aile Terapisi Süpervizörü Kurt Heilbronn

Das Internationale Familienzentrum e.V. (IFZ)  Yöneticilerinden olan Kurt Heilbronn 1951 yılında doğdu. 1933 yılında Mustafa Kemal Atatürk'ün teşvikiyle Botanik Enstitüsünü kuran Dünyaca Ünlü Botanikçi Prof. Dr. Alfred HEILBRONN oğludur. İlköğretimi Türkiye'de tamamlayan Kurt Heilbronn Ortaöğrenim ve Üniversite eğitimini Almanya'da tamamladı. Psikoloji, Sosyal hizmet ve Pedagoji alanlarında üniversite eğitimi ve yüksek ihtisasını yapan Kurt Heilbronn Gestalt Terapinin önemli uygulayıcılarından birisi olarak kabul edildir. Aynı zamanda Aile Terapisti, Psikoterapist, Psikolog olan Kurt Hailbronn uzun yıllar Almanya ve Türkiye'de Aile Terapisi Süpervizyon Programlarını yönetti. Yılın belirli dönemlerinde Aile Terapisi Uygulamalı Süpervizyon gruplarını yönetmek amacıyla Türkiye'ye gelen Kurt Heilbronn evli ve 2 Çocuk babasıdır. Aile Terapisi konusunda bir çok kurumda yönetici, uygulayıcı ve süpervizyon lideri olarak görev alan Kurt Heilbronn'un çeşitli dergilerde yayımlanmış bir çok makalesi bulunmaktadır.

CO-Süpervizör: Aile Terapisti Fatih KILIÇARSLAN 

Eğitime Kimler Katılabilir?

“Aile Terapileri Süpervizyon” programına danışan takibi yapan profesyonel uzmanlar katılabilir. Programa katılacak kişilerin Aile Terapileri konusunda teorik bilgiye vakıf olmaları, danışan takibi yapıyor olmaları gerekmektedir. Katılımcı grubun mezuniyetinde aşağıdaki bölümler esas alınacaktır:

Psikiyatri Hekimleri, Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar, Sosyal Hizmet Uzmanları ve Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans Mezunları ile Aile Danışmanlığı Sertifikası olan Sosyoloji Bölümü Mezunları programa kabul edilecektir.

Eğitim Ücreti: Her Oturum için 400 TL + KDV (Taksitlendirme ve toplu ödemelerde indirim avantajı için lütfen eğitim biriminden bilgi isteyiniz. 0212 466 10 50 - GSM: 0533 743 43 49)

Kontenjan: Minumum 9 Maksimum 12 Kişi

Ödeme Bilgileri:

Maruf BEÇENE Adına Halk Bank Yeşilköy Şubesi
 
IBAN NO: TR270001200989000001016096

Şube Kodu: 890
 
PTT POSTA ÇEKİ HESABI: Maruf BEÇENE Adına 
No: 5160733

Verilecek Olan Sertifika:

Kurt Heilbronn imzalı “Aile Terapileri Uygulamalı Süpervizyon” Sertifikası verilecektir.

Kayıt ve Bilgi

Telefon: 0212 466 10 50

E-Mail: infoapamer@gmail.com

GSM: 0533 743 43 49

Ön Başvuru Formu İçin TIKLAYINIZ

EĞİTİM AFİŞİ:


Bu haber toplam 8138 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.