1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Aile Haftasında Aileder Sertifikaları Verilecek

Aile Haftasında Aileder Sertifikaları Verilecek

İstanbul Aile Araştırmaları Eğitimi ve Danışmanlığı Derneği (AİLEDER) Uluslararası Aile Haftasında Salı18 Seminer programlarına katılan katılımcılara sertifikalarını veriyor...

A+A-
Aktüel Psikoloji / Haber Merkezi

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 20 Eylül 1993 tarih ve 47/231 sayılı kararı ile 15 Mayıs'ı Uluslararası Aile Günü olarak ilan etti ve 1994 yılından itibaren her yılın 15 Mayıs tarihi "Aile Günü" olarak kutlanmaya başlandı. Bu hafta'da başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olmak üzere bir çok kamu ve özel kurum Aile dinamiğini güçlendirmek ve Aile'nin merkezde olduğu sorunlara dikkat çekmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu etkinlikler kapsamında 6 aylık periyodik seminer dizisine katılan katılımcıalra sertifikalarını vermek amacıyla AİLEDER 14 Mayıs günü etkinlik düzenleyecek. Etkinlikte katılımcılara sertifikalarının verilmesinin yanında Aile Haftası'nın önemine yönelik basın duyurusunun yayımlanması bekleniyor.

İstanbul Aile Araştırmaları Eğitimi ve Danışmanlığı Derneği (AİLEDER)  Uluslararası Aile Haftasında Salı18 Seminer programlarına katılan katılımcılara sertifikalarını veriyor... Konuyla ilgili AİLDER'den yapılan yazılı açıklamada şu ayrıntılara yer verildi.

"AİLEDER, 5253 Dernekler Kanununa uygun olarak 05 Ekim 2011 tarihinde  Özel Eğitim Uzmanı, Sosyolog, Psikolojik Danışman, İlahiyat, Doktor, Psikolog, Avukat, Eğitimci ve Sosyal Hizmet Uzmanından oluşan ailelere yönelik hizmetlerde görevli ve akademisyen on yedi uzmanın bir araya gelmesi ile  kuruldu.

AİLEDER  toplumumuzda sağlıklı, mutlu, bilinçli aileler oluşmasına, yetişkinlerin çocukları, eşleri ve komşuları ile ilişkilerini geliştirmeleri mutlu ve kent yaşantısına uyumlu bir yaşam sürdürmelerine katkıda bulunmak amacıyla kurulan derneğimiz sağlıklı aile ve güvenli toplum yapısına katkı sumak amacıyla Temel Düzeyde Aile Ruh Sağlığı Eğitim Programı düzenlemiştir.

6 Kasım 2012 tarihinde başladığımız Salı Aileder Seminerleri programında 23 oturum düzenlendi. Bu oturumlar 23 Nisan 2013 tarihinde sona erdi. Programımıza farklı meslek disiplinlerinden psikolog, sosyolog, sosyal hizmet uzmanı, doktor, özel eğitim uzmanı, çocuk gelişi uzmanı, psikolojik danışman, ilahiyatçı ve çeşitli üniversitelerin ilgili bölüm öğrencilerinden 150 kişi katılmıştır. Katılımcılardan seminerlere düzenli katılan 63 kişi katılım sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Aileder Seminer Programının 63 kişinin katılım belgeleri 14 MAYIS SALI SAAT 18.00 de yapılacaktır.

Kamuoyuna duyurulur."

Uluslararası Aile Günü 15 Mayıs

İlki 15 Mayıs 1994 tarihinde gerçekleştirilen Aile Günü, Aile Yılı'nın "Aile, değişen bir dünyada kaynaklar ve sorumluluklar" ve "Aile: Toplumun kalbindeki en küçük demokrasi birimi" şeklinde belirlediği temalar çerçevesinde kutlanmıştı.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 20 Eylül 1993 tarih ve 47/231 sayılı kararı ile 15 Mayıs'ı Uluslararası Aile Günü olarak ilan etti ve 1994 yılından itibaren her yılın 15 Mayıs tarihi "Aile Günü" olarak kutlanmaya başlandı.

Fakir, Evsiz Aileler (Fakirliğin ve Evsizliğin Kurbanı Aileler), Ailelerin Eşitlik ve Adalet İlkeleri ile Oluşturulması, Aile: İnsan Hakları Eğitiminin Kaynağı, Tüm Yaşlardaki Aileler, Aileler: Kalkınma ve Sosyal Gelişme Birimleri, Aileler ve Gönüllüler: Toplumsal Dayanışmanın Tesisi, Aileler ve Yaşlılık: Fırsatlar ve Engeller gibi başlıklar altında gerçekleştirilen etkinlikler, daha sonra "Aile Haftası"na dönüştürüldü ve 15 Mayıs'ı içine alan hafta "Aile Haftası" olarak kutlanmaya başlandı.

Bu haber toplam 1696 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.