1. HABERLER

  2. KONGRE-SEMİNER

  3. Aile-Der 2012- 2013 Seminer Programı

Aile-Der 2012- 2013 Seminer Programı

İstanbul Aile Araştırmaları Eğitimi ve Danışmanlı Derneği (AİLEDER) tarafından düzenlenen "Salı 18" seminerleri programı açıklandı...

A+A-

Aktüel Psikoloji / Haber Merkezi 

İstanbul Aile Araştırmaları Eğitimi ve Danışmanlı Derneği (AİLE-DER) tarafından düzenlenen "Salı 18" seminerleri programı açıklandı... Aile-Der 2012- 2013 Seminer Programı ile ilgili AİLE-DER başkanı Fatih Kılıçarslan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“05. 10. 2011 tarihinde kurulan İstanbul Aile Araştırmaları Eğitimi ve Danışmanlı Derneğimiz (Aile-Der) Kuruluş tüzüğünde geniş bir yelpazede Aile’yi merkeze alan bir anlayıştan hareketle farklı uzmanlık alanlarını bir çatıda buluşturduk. Aile sanıldığı gibi homojen yapısı olan bir kurum değildir. Biyolojik boyutu kadar sosyal boyutu, geleneksel yönü kadar modern yüzü ve yönelimleri olan bir yapıdır.

Bu amaçla derneğimiz Özel Eğitim Uzmanı, Sosyolog, Psikolojik Danışman, İlahiyatçı, Doktor, Psikolog, Avukat, Eğitimci ve Sosyal Hizmet Uzmanından oluşan ailelere yönelik hizmetlerde görevli 17 profesyonelin bir araya gelmesi ile kurulmuştur.

Derneğimiz temel amacı; Toplumumuzda sağlıklı, mutlu ve eğitimli aileler oluşmasına eşler arası ilişkiler, ebeveynlerin çocukları ve toplumla ile ilişkilerini geliştirmeleriyle kent yaşantısına uyumlu bir yaşam sürdürmelerine katkıda bulunmaktır. Bu amaçla 2011-12 yılında düzenlediğimiz ilk seminer programının 2012-13 yılı için daha kapsamlı ve geniş konu yelpazesiyle olacağını ifade etmek isterim.

Aile olgusuyla profesyonel hizmet ilişkisi olan ve ailelerle çalışan farklı meslek mensupları, öğrencileri ve sivil toplum temsilcilerine yönelik ücretsiz seminerler dizisine katılmaya davet ediyorum.

Fatih Kılıçarslan

İstanbul Aile Araştırmaları Eğitimi ve Danışmanlığı Derneği a. Yönetim Kurulu Başkanı

www.aileder.org.tr 

Bu haber toplam 3699 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.