1. HABERLER

  2. KONGRE-SEMİNER

  3. Aile & Çocuk Değerlendirmesinde İlk Görüşme Önemli

Aile & Çocuk Değerlendirmesinde İlk Görüşme Önemli

Aileder'in Salı 18 Seminerlerinin bu haftaki konuğu Psk. Dan. Yusuf MENKİ oldu. Seminerde Çocuk Merkezli Aile Danışmanlığında "ilk görüşme" hakkında bilgi verdi.

A+A-

Aktüel Psikoloji / Haber Merkezi


AİLEDER (İstanbul Aile Araştırmaları, Eğitimi ve Danışmanlığı Derneği) Salı 18 Seminerleri kapsamında düzenlenen seminer programını Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmet Vakfı konferans salonunda gerçekleştirdi.

Programa doktor, psikolog, sosyolog, sosyal hizmet uzmanı, ilahiyatçı, özel eğitimci, öğretmen ve öğrencilerden oluşan grup tarafından takip edildi. Programda konuşmacı olarak Psikolojik Danışman Yusuf Menki “Aile Görüşmelerinde Çocukların Değerlendirilmesi ve İlk Görüşme”   konusunda seminer verdi.

Psikolojik Danışman Yusuf Menki sunumu boyunca ağırlıklı olarak “Çocukların Değerlendirilmesi ve Aile Danışmanlığında Çocuklarla Çalışma " hakkında bilgi verdi.

Psikolojik Danışman Yusuf Menki  Özellikle çocukların değerlendirilmesinde kullanılan yöntemler ve ilk görüşme sürecinden bahsetti. Menki; Kendi alanıyla ilgili deneyim ve tecrübelerini meslektaşlarıyla bu çalışmada paylaştı. Ailenin ve çoğun ihtiyaçlarını anlamak  çocukla çalışmada önemli bir etken olduğunu vurguladı. Çocuk merkezli Aile danışma görüşmelerinde ilk görüşmenin hem etik değerlerin danışanlara yansıması açısından hemde ailenin ilk görüşmeye atf ettiği anlamın ürettiği hassasiyet açısından önemi oldukça büyüktür. İlk görüşme bir bakıma ailenin danışana güven duygusunun pekiştiği en önemli aşamalardandır. Danışanın uzmana güven duyması ise bilindiği bu mesleğin karekteristik noktalarından biridir." dedi

Katılımın geçen haftalarda olduğu gibi bu haftada beklenenin üzerinde olduğu seminerde, katılımcılara önümüzdeki hafta seminer konusu hakkında bilgilendirilme yapıldıktan sonra etkinlik sona erdi. 

Adres;

Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı
Haseki, Küçükmühendis Sk. No. 7 Fatih / İstanbul
Tel.     0212 588 2545                 
Faks.   0212 632 8579

Bu haber toplam 5911 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum