1. HABERLER

  2. GENEL-SAĞLIK

  3. Ağrısız ve sızısız şekilde gençleşmek için yüz yogası!

Ağrısız ve sızısız şekilde gençleşmek için yüz yogası!

Yüz yogası, doğal güzellik yöntemlerinin giderek popülerleştiği günümüzde ağrısız ve sızısız bir şekilde gençleşmenin formülleri arasına girmeyi başardı. Yer çekimine karşı koyan yüz yogası egzersizi, yüz bölgesindeki kırışıklıkları azaltmak ve yüz kaslar

A+A-

YÜZ YOGASI NEDİR?

Yüz yogası, yoganın vücut için yaptıklarını yüz için uygulanabilir kılan bir egzersizler bütünü olarak açıklanabilir. Gevşeyen kasları toparlayan ve kırışıklıkların azalmasını sağlayan yüz yogası sağlıklı bir şekilde yaş almanın formüllerinden biri olarak gösterilir. Yüz egzersizi olarak tanımlanan yüz yogası teknikleri ile dudak, boyun, alın ve yanak gibi bölgelerde bulunan kaslar çalıştırılarak cildin daha dinç görünmesi hedeflenir.

YÜZ YOGASI NASIL YAPILIR?

Yüz yogasında farklı kas gruplarını çalıştıran hareketler bulunur. Hareketleri düzenli bir şekilde tekrarlayarak eskisinden daha sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz. Yaşlanma karşıtı olan bu egzersizleri doğru bir şekilde ve haftanın 6 günü 20 dakikalık periyotlar halinde uygulayabilirsiniz. Evde kolaylıkla yapılabilen egzersiz çeşitleri sayesinde 2-4 ay sonunda daha sağlıklı yüz kaslarına sahip olabilirsiniz.


dsea-870x420.jpg


DUDAK ÜSTÜ KIRIŞIKLIKLARI İÇİN HAREKET

Balon balığı hareketi ile dudak çevresindeki kırışıklıkları azaltabilirsiniz. Ağzınızı kapatarak balon şişirme hareketi yapın ve 20 saniye bu pozisyonda kalın. Hareketi en az 2 set halinde tekrarlayabilirsiniz. Uygulaması gayet basit olan bu hareketi arabada veya ofiste de kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu egzersiz ile birlikte dudak çevresindeki çizgileri azaltmak mümkün.

BOYUN VE ALT YANAK İÇİN HAREKET

Başınızı geriye doğru yatırın ve tavana doğru bakın. Boyun bölgenizdeki kasların gerildiğini hissettikten sonra dudaklarınızı bükerek öpücük pozisyonu alın. 20 saniye boyunca pozisyonunuzu korumaya çalışın. Egzersizi 3 set uygulayabilirsiniz. Bu hareket ile boyun kaslarınızı sıkılaştırarak alt yanak kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.

KAŞLARI KALDIRMAK İÇİN HAREKET

İşaret parmaklarınızı kaşlarınıza, baş parmaklarınızı da ağzınızın çevresine yerleştirerek parmaklarınızı bastırın ve iki yöne doğru çekerek yüzünüzü gerin. 10 saniye süreyle uygulayabileceğiniz bu egzersizi 3 set tekrarlayabilirsiniz. Bu hareket ile göz çevresi ve yanak bölgenizi sıkılaştırabilirsiniz.

DUDAK VE YANAK İÇİN HAREKET

Ağzınızı kulaklarınıza kadar açarak gerginleştirin. Gözlerinizi de açarak gülümseyin. Yüzünüzün iyice gerildiğini hissedin. Yanakları yukarı kaldıran ve dudak çevresini gerginleştiren bu hareketi 10 saniye boyunca 3 set halinde uygulayabilirsiniz.


alin-kirisikligi.jpg


ALIN KIRIŞIKLIKLARI İÇİN HAREKET

Ellerinizi alnınızın iki yanına koyarak alnınızı gerin. Cildinizi iki yana gerdikten sonra kaşlarınızı kaldırıp indirin. 20 kere kaşlarınızı kaldırıp indirdikten sonra egzersizi 2 kez tekrarlayabilirsiniz. Bu hareket alın bölgesinde kan akışını artırarak alın çizgilerinden kurtulmanızı ve daha gergin bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Bu haber toplam 2765 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.