1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Adalet Bakanlığı CTE Psikolog Alımı 2016

Adalet Bakanlığı CTE Psikolog Alımı 2016

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) tarafından yayınlanan memur alım ilanı ile Psikolog ve Veteriner alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

A+A-

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) yayınladığı personel alım duyurusu ile 60 psikolog ve 3 veteriner olmak üzere toplam 63 personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

CTE memur alımı kapsamında alınacak olan Veteriner ve Psikolog adayları içn başvurular 18 Ocak 2016 tarihinde başlayacak. Başvurular 26 Ocak 2016 tarihine kadar devam edecek. CTE Memur alımı kapsamında başvuru yapacak olan adayların 2014 yılında yapılan 2014 KPSS sınavına girmiş olması gerekiyor. Alım en yüksek puandan başlamak üzere 5 katı aday çağrılması ile gerçekleşecek. Yani bu şu demek oluyor. 60 Psikolog alımı için 300 aday çağrılırken, 3 veteriner için toplam 15 aday çağrılacak. CTE Memur alımım için başvurular Posta yada kargo yöntemi ile alınacak.

CTE Psikolog ve veteriner alımında sözlü sınav uygulaması yapılacak. Aşağıda bulunan linkten ilan metnine erişim sağlayıp memur alımı ile alakalı detaylı bilgiye erişebileceksiniz. İlan metninin en altında ise Alımın yapılacağı iller, Güvenlik Soruşturması ve arşiv araştırma formu ve başvuru formuna erişebileceksiniz.


CTE Psikolog ve Veteriner Alım İlanı

T.C. ADALET BAKANLIĞI CEZA VE TEVKİFEVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN

1) Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere Ek-1 listede belirtilen yerlerdeki 9-5 dereceli kadrolara sözlü sınavla 60 psikolog ve 3 veteriner alınacaktır.

2) Sözlü sınava, 2014 KPSS LİSANS sınavına katılıp KPSSP3 puan türünden en yüksek puandan başlamak üzere Bakanlıkça belirlenen kadro sayısının 5 katı 300 psikolog ve 15 veteriner çağrılacaktır.

3) Başvurular : a) Adaylarda aranacak şartlar: • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, • Psikolog kadrosuna başvuracak adaylar için psikoloji lisans, veteriner kadrosuna başvuracak adaylar için veteriner hekimliği lisans programlarından mezun olmak. • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak, • Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını belgeleyen, Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu, (sağlık kurulu raporu başvuru aşamasında gerekli olmayıp, sözlü sınav sonucu başarılı olarak atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir). Başvuru Şekli: Başvurular 18 Ocak 2016 Pazartesi günü başlayacak olup 27 Ocak 2016 Çarşamba günü mesai bitimine kadar şahsen veya en geç son başvuru tarihinde aşağıda belirtilen adrese ulaşacak şekilde APS veya kargo yoluyla yapılacaktır. Başvuru yapacak adayların belirtilen belgeleri Adalet Bakanlığı Gazi Ek Binası (HSYK Binası) Kat:11 Büro: 1114 Konya Yolu No: 70 Beşevler/ANKARA (0312 204 13 13) adresine göndermeleri gerekmektedir. Postadaki gecikmeler, herhangi bir mazeretle bu tarihten sonra başvuranlar ile eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Başvuruda adaylardan istenecek belgeler: • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numarası bulunan resimli kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya pasaport) fotokopisi, • Başvuru Formu (ek-2), • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu (4 adet hazırlanacak ve ilgili aday tarafından imzalanıp onaylayan kısmı boş bırakılacaktır) (ek-3), • Öğrenim durumlarını gösteren belgenin noter onaylı sureti ya da ilgili kurumunca (üniversite veya fakülte yetkilisi, adliye yazı işleri müdürü vb.) verilen onaylı örneği (adaylar başvuru sırasında öğrenim durumlarını gösteren belgenin aslını ibraz etmeleri halinde başvuruyu kabul eden memur tarafından da onaylanabilecektir), • Merkezî sınav sonuç belgesinin (KPSS) çıktısı, • Halen, kamu kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görevine devam edenlerin bağlı bulundukları kurumdan alacakları hizmet belgesi, • Resimli özgeçmiş.

4) Sözlü Sınav: Sözlü sınava girecek adayların isimleri ve sözlü sınava girecekleri yer ile sözlü sınav tarihi 15 Şubat 2016 tarihinde Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü internet sitesinden www.cte.adalet.gov.tr ilân edilecektir. Sözlü sınava, 2’nci maddede belirtildiği üzere 2014 KPSS LİSANS sınavına katılıp KPSSP3 puan türünden en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının 5 katı aday çağrılacaktır. Son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan adaylar da sözlü sınava katılacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların sınava gelirken Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numarası bulunan resimli kimlik belgesini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

5) Sözlü sınav; • İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi 40, • Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi 20, • Genel kültür 20, • Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20, puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirilecektir. İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi tespit edilirken; atanacağı kadronun gerektirdiği teknik bilgiye ilişkin konuların bir veya birkaçından soru sorulacaktır. Adayların sözlü sınavda başarılı sayılabilmesi için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almaları gerekmektedir.

6) Nihai başarı listesi, adayların merkezi sınav ve sözlü sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlanmak üzere oluşturulacaktır. Nihai başarı listesi Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüwww.cte.adalet.gov.tr adresinde ilân edilecek, ayrıca ilgililere tebligat yapılmayacaktır.

DUYURULUR

EK-1 : Atama yapılacak iller liste

EK-2 : Başvuru formu EK-3 : Güvenlik Soruşturması ve arşiv araştırma formu

Kaynak: mymemur

Bu haber toplam 11570 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.