1. HABERLER

  2. KONGRE-SEMİNER

  3. 52. Ulusal Psikiyatri Kongresi

52. Ulusal Psikiyatri Kongresi

Türkiye Psikiyatri Derneği’nin düzenlediği 52. Ulusal Psikiyatri Kongresi bu yıl Antalya’da gerçekleştirilecektir. "Daha Sağlıklı Bir toplum" temasının benimsendiği Kongreyle ilgili ayrıntılar şöyle:

A+A-

Türkiye Psikiyatri Derneği’nin düzenlediği 52. Ulusal Psikiyatri Kongresi bu yıl Antalya’da gerçekleştirilecektir. "Daha Sağlıklı Bir toplum" temasının benimsendiği Kongreyle ilgili yayımlanan "Davet Mektubu"nda yer alan ayrıntılar şöyle:


Değerli meslektaşlarımız,

Türkiye Psikiyatri Derneği’nin düzenlediği 52. Ulusal Psikiyatri Kongresi bu yıl Antalya’da gerçekleştirilecektir. Her yıl olduğu bu yıl da Türkiye psikiyatri topluluğunun bu en büyük kongresinde zengin bir bilimsel program için hazırlıklarımız sürmektedir. Başta Çalışma Birimlerimiz olmak üzere tüm üyelerimizden, meslektaşlarımızdan ve ruh sağlığı çalışanlarından gelecek öneriler Bilimsel Toplantılar Düzenleme Kurulumuz tarafından harmanlanacak ve yine nitelikli ve zengin bir program ortaya çıkacaktır.

Bu yılın kongre ana başlığı ve teması “Daha Sağlıklı Bir Toplum İçin...” olarak belirlenmiştir. Temayı seçerken mesleki varlığımızın ve kimliğimizin en önemli hedefine, toplumsal sorumluluğumuza işaret etmeyi amaçladık. Bu başlık altında hastalıklara, hastalara, hasta yakınlarına ilişkin yapılacakları yani, doğru tanı koymayı, uygun tedavileri ve bunlara ulaşımı, rehabilitasyonu, toplum temelli hizmet yaklaşımlarını ve koruyucu psikiyatriyi ele almayı ülkemizde daha kaliteli ruh sağlığı hizmetleri için yapılacakları tartışmayı hedefliyoruz. O nedenle alt başlıklarımız da Güncel algoritmalar ışığında doğru tanı ve tedaviTedaviye ulaşım hakkı ve yolları,Psikiyatride Rehabilitasyon ve Toplum temelli yaklaşımKoruyucu psikiyatri, Bireysel-Toplumsal Travma ve yas biçiminde oluştu.

Bilimsel program, klinisyenlerin başta tanı ve tedavi olmak üzere pek çok alanda gereksinimlerini gözeten ana konferans, kurs, panel, çalışma grubu, münazara, on soruda bir konu, siz olsaydınız ne yapardınız, Sorular ve Olgularla Psikiyatride Güncel oturumları gibi birçok farklı biçimde eğitim etkinlikleri ile dolu olacaktır. Henüz program kesinleşmemiş olmakla birlikte, temamız ve alt başlıklarımızla ilişkili olarak yurtdışından konuklarımız olacak. İlerleyen günlerde sizlere de duyuracağız.

Tüm üyelerimizi, meslektaşlarımızı ve ruh sağlığı çalışanlarını yılın en büyük ve bilimsel içeriği açısından en zengin kongresine katılmaya, uzmanlık ve uzmanlık sonrası eğitime yönelik birçok gereksinimi karşılayacak etkinliklerde yer almaya davet ediyoruz. Türkiye Psikiyatri Derneği’nin düzenlediği 52. Ulusal Psikiyatri Kongre’sinde buluşmak dileğiyle…


Doç. Dr. E. Cüneyt EVRENProf. Dr. E. Timuçin ORAL
TPD  Kongre Düzenleme Kurulu BaşkanıTPD  Genel Başkanı

Kongre ile ilgili ayrıntılara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

http://www.upk2016.org/

Bu haber toplam 6798 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.