1. HABERLER

  2. KONGRE-SEMİNER

  3. 23. TPD Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu

23. TPD Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu

23. TPD Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu (YT-KES)’i bu yıl 10-13 Nisan 2019 tarihlerinde Liberty Otel Fethiye’de düzenlenecek. Etkinlikle ilgili sempozyumun web sitesinde yer alan ayrıntılar şöyle

A+A-

23. TPD Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu (YT-KES)’i bu yıl 10-13 Nisan 2019 tarihlerinde Liberty Otel Fethiye’de düzenlenecek. Organizasyon komitesi adına hazırlanan davet mektubunda şu ayrıntılara yer verildi.


Değerli Meslektaşlarımız,

23. TPD Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu (YT-KES)’i bu yıl 10-13 Nisan 2019 tarihlerinde Liberty Otel Fethiye’de düzenleyeceğiz.

Çalışma birimlerimiz ve kurullarımız toplanarak yıllık çalışma planlarını yapacak ve özellikle klinikte karşılaştığımız zorluklarla ilgili bir eğitim sempozyumu gerçekleştireceğiz. Ayrıca derneğimizin seçimsiz genel kurulunu yapacağız. Seçimsiz genel kurulda Merkez Yönetim Kurulu sizlere bir yıllık çalışmalarını sunup, önümüzdeki yılın planlarını aktaracak ve sizin değerlendirmelerinizi, önerilerinizi alacak. 

54. UPK’dan bir gün önce derneğimiz kongrelerini değerlendirmek üzere bir çalıştay yaptık ve kongrede forumun konusunu kongrelerimiz olarak belirledik. Çalıştay ve forumun sonucunda kongrelerde bazı önemli değişiklikler yapılması kararı alındı. İlk yansımalarını 23. YT-KES’de beraberce göreceğiz. Belli sayıda kurs ve bilimsel faaliyeti Bilimsel Program Kurulu oluşturacak. Kurul bu faaliyetleri kurgularken sizden UPK sırasında alınan geri bildirimleri göz önünde bulunduracak. Böylece belirlenen kurs ve bilimsel faaliyetler dışında sırayla öncelikle çalışma birimleri, sonrasında da görev grupları ve bireysel öneriler program için değerlendirmeye alınacaktır.
Biliyorsunuz YT-KES içinde Mesleğe İlk Adım Programı (MİAP) da gerçekleşiyor. Böylece ilk iki yılındaki psikiyatri asistanları derneğimizle dolayısıyla psikiyatri topluluğu ile tanışıyor. Bunun yanı sıra bu sene uzman meslektaşlarımızın daha çok ilgisini çekecek bir program oluşturmaya çalışıyoruz. Özellikle sahada yaşanan zorlukları ve baş etme stratejilerini tartışabilmeyi, en azından bazı alanlarda beceri geliştiren etkileşimli bilimsel faaliyetleri birlikte gerçekleştirmek istiyoruz. 

Tüm üyelerimizi, meslektaşlarımızı ve ruh sağlığı çalışanlarını birlikte verimli bir eğitim ortamı yaratmak için kongremize davet ediyoruz.

TPD  23. YT-KES’de buluşmak dileğiyle...

Prof. Dr. Nurper ERBERK ÖZEN 
TPD  Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı
Prof. Dr. Ömer BÖKE
TPD  Genel Başkanı


Sempozyum Web site


si: http://23psikiyatri.org//default.asp?p=home

Bu haber toplam 2638 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.