1. HABERLER

  2. KONGRE-SEMİNER

  3. 21. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi

21. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi

21. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi 17 - 20 Nisan 2014 tarihleri arasında Antalya’da Su Otel’de düzenlenecek.

A+A-

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) ve German Society for Social Scientific Sexuality Research (DGSS) tarafından organize edilen, 17 - 20 Nisan 2014 tarihleri arasında Türkiye’nin incisi ve turizm cenneti olan Antalya’da Su Otel’de düzenlenecek olan 21. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi’nin teması “Seksoloji ve Cinsel İşlev Bozukluklarının Tedavisindeki Gelişmeler” (Advances in Treatment of Sexual Dysfunctions and Sexology) olarak belirlendi.

Kongre davet mektubunda Kongre Başkanaı Prof. Dr. Gerald R. Weeks adına şu ifadelere yer verildi;

"Son bilimsel araştırmalar ve yeni uygulanmaya başlanan cinsel tedavi yöntemleri cinsel sağlık bilimindeki tartışmaları hep gündemde tutuyor. Elde edilen yeni bulgular günlük tedavi uygulamalarımızı değiştirecek gibi görünüyor. Kongremiz için seçilen bu tema, başta orgazm ve cinsel istek sorunları olmak üzere cinsel işlev bozukluklarının tedavileri bakımından yeni yaklaşımların kongremizde ayrıntısıyla tartışılmasını sağlayacaktır.

Uzun konferans bölümleri (yaklaşık 45 - 60 dakika), poster ve oral prezentasyon bölümleri, workshoplar ve tartışma bölümlerimiz ile nitelikli bir program oluşturacağımıza inancımız tamdır. Bilimsel konferans planımız Kongre Bilimsel Kurulu tarafından oluşturulacaktır. Bu Kongre’ye katılacak herkesin öğrenebilmesi, cinsel sağlık bilimindeki yenilikleri izleyebilmesi, alanında uzman olan bilim insanlarıyla tanışması ve meslektaşlarımızın fikir alışverişinde bulunmaları için gerekli olan bilimsel ortamı ve beş yıldızlı SU Oteli’nin gelişmiş imkânlarıyla sosyal programı hazırlamaktan büyük onur duyacağız. Katılımcılar DIONYSOS Bahar Festivali gibi sosyal etkinliklerin yanında, Antalya’da harika bir tatil yapma imkânına kavuşacak ve akademik açıdan rüyaların ötesinde bilimsel bir deneyim yaşayacaklardır. Ayrıca ilk kez posterlerin, oral presentasyonların ve konferansların tümü, bize Powerpoint sunumu olarak gönderilmesi durumunda (ppt uzantısı), 5 yıl boyunca web sitemizde kalacak ve böylece sunumlar web sitemizde ulaşılabilir halde olacaktır.

Tüm ruh sağlığı profesyonellerini ve ilişkili diğer disiplinlerdeki hekimleri Antalya’nın en güzel mevsimlerinden biri olan Nisan ayında 21. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi’nde buluşmaya davet ediyoruz."

KONGRE BİLGİLERİ

Kongre Tarihi ve Yeri
Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi, 17 - 20 Nisan 2014 tarihlerinde Su Hotel, Antalya’da düzenlenecektir.

Kongre Dili
Kongre dili Türkçe ve İngilizce’dir. Oturumlarda İngilizce - Türkçe simültane tercüme yapılacaktır.

Kongre Hakkında
Cinsel Sağlık Kongresi 40 yıldır 2 yılda bir German Society for Social Scientific Sexuality Research (DGSS - www.sexologie.org) tarafından Almanya’da düzenlendi. 21. Cinsel Sağlık Kongresi 2014 yılında Türkiye’de Antalya ilimizde düzenlenecektir.

Kredilendirme
Kongre, kredilendirilmesi için Türk Tabipleri Birliği Sürekli Tıp Eğitimi (STE) ve Avrupa Sürekli Tıp Eğitimi Kredilendirme Komisyonu (EACCME®) onayına sunulacaktır.

Davet Mektubu
Kayıt işlemini yaptıran tüm katılımcılara talep ederlerse davet mektubu gönderilecektir. Bu mektup sadece katılımcının kurumundan izin almasına yardımcı olmak amacını taşımaktadır.

Yaka Kartı
Tüm katılımcılar, refakatçiler ve firma temsilcileri kayıt masasından yaka kartlarını temin edebilirler. Kongre süresince tüm bilimsel ve sosyal aktivitelerde yaka kartı takılması gerekmektedir.

Katılım Sertifikası
Kongreye kayıt yaptıran tüm katılımcılara kongre bitiminde katılım sertifikası verilecektir.

Kongre Web Sayfası
Kongre ile ilgili tüm bilgileri güncel olarak takip edebilmeniz amacı ile web sayfası oluşturulmuştur. Kongrede sunulması istenilen bildiriler özet şeklinde www.cinselsaglik2014.org web sayfası aracılığı ile toplanacaktır.

Stand Alanları 
Kongre süresince ilaç, tıbbi malzeme, cihaz ve kitap alanlarında ürün sahibi firmaların, ürünlerini sergileyebilmesi amacıyla geniş bir alan ayrılmıştır. Sergi alanlarına girişte kongre kaydı yaptırmış olma şartı aranmaktadır.

KONGRE İLETİŞİM BİLGİLERİ

Prof. Dr. Jakob PASTÖTTER
German Society for Social Scientific Sexuality Research
Gerresheimer Straße 20 - D-40211 Düsseldorf
Telefon: (0211) 35 45 91
E-posta: sexualhealthcongress@gmail.com
www.sexologie.org

Uz. Dr. Yasemin YILDIZ
Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği
E-posta: cised@cised.org.tr
Web: www.cised.org.tr
Telefon: +90 312 212 66 26 
GSM: +90 542 519 47 64

KONGRE WEB SİTESİ 

http://www.cinselsaglik2014.org/

 

 

 


 

Bu haber toplam 2388 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.