1. HABERLER

  2. DUYURULAR

  3. 2011 Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Tercihleri

2011 Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Tercihleri

2011 KPSS/8 Tercih işlemleri başladı... Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Pozisyonlarına elaman almak amacıyla yapılacak olan tercihlerle ilgili ayrıntılar şöyle:

A+A-

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2011/8 - Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme yapmak için Adaylardan Tercih Alınması işlemleri başladı. KPSS-2011/8 - Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel alımı tercih kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz...

Tercih Bildirim Tarihleri: 8-12 Ağustos 2011 
Tercih işleminizi yapmak istiyorsanız lütfen tıklayınız.

 Genel Açıklamalar

           Ortaöğretim Kadroları

           Önlisans Kadroları

           Lisans Kadroları

 Pozisyonlar İçin Aranan Nitelikler

 Tablo-4a. Mezun Olunan Ortaöğretim Alanları

 Tablo-4b. Mezun Olunan Önlisans Programları

 Tablo-4c. Mezun Olunan Lisans Programları


ÖSYM AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanlığının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edeceği sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2011/8 Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzunda ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek pozisyonlar yer almaktadır. Kılavuz 8-12 Ağustos 2011 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Kılavuzda yer alan pozisyonlardan tercih yapabilmek için, 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılmış olan  2010-KPSS Lisans veya 28 Kasım 2010 tarihinde yapılmış olan 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans’a girilmiş ve ortaöğretim mezunları içinKPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanının alınmış olması gerekmektedir.

Adaylar tercihlerini 8-12 Ağustos 2011 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

KPSS-2011/8 Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

Bu haber toplam 5152 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.