1. HABERLER

  2. SINAV HABER

  3. 2009 YÇS Başvuru Kılavuzu

2009 YÇS Başvuru Kılavuzu

YÇS Başvuru Kılavuzu ÖSYM'nin sitesinde yayımlandı. Yurt Dışında Çalışanların Çocukları İçin Yükseköğretime Giriş Sınavı'na (YÇS) başvurular, 6-24 Nisan 2009 tarihlerinde yapılacak.

A+A-

Yurt Dışında Çalışanların Çocukları İçin Yükseköğretime Giriş Sınavı'na (YÇS) başvurular, 6-24 Nisan 2009 tarihlerinde yapılacak.

ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamada, anne veya babası, işi veya görevi nedeniyle yurt dışında bulunduğu sırada, lise öğrenimlerinin en az son 3 yılını bu ülkelerin lise veya dengi meslek okullarında yapan öğrenciler için YÇS'nin yapıldığı ifade edildi.

Sınav, yükseköğretim kurumlarının ''Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Tarih, Tarih Öğretmenliği, Coğrafya, Coğrafya Öğretmenliği, İlahiyat, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, İşitme Engelliler Öğretmenliği, Zihin Engelliler Öğretmenliği, Alman Dili ve Edebiyatı, Almanca Öğretmenliği, Fransız Dili ve Edebiyatı, Fransızca Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, Konaklama İşletmeciliği, Konaklama İşletmeciliği Öğretmenliği, Seyahat İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Öğretmenliği, Radyo, Sinema ve Televizyon , Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Sosyoloji, İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret, Bankacılık ve Finans, Mütercim -Tercümanlık, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Turizm İşletmeciliği, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Otelcilik'' programlarında YÖK tarafından ayrılan bin 500 kişilik kontenjana öğrenci seçmek amacıyla yapılacak.

Başvuru koşullarının ''2009 YÇS Kılavuzu''nda yer alacağı sınav, 5 Temmuz 2009 tarihinde Ankara ve Almanya'nın Köln kentinde yapılacak. Kılavuz ile ''2009 YÇS Aday Bilgi Formu''na, 6-24 Nisan 2009 tarihlerinde ÖSYM'nin ''http://www.osym.gov.tr'' internet adresinden ulaşılabilecek. Ayrıca kılavuz satışı ve dağıtımı yapılmayacak.

2009 YÇS BAŞVURU KILAVUZU


Aşağıdaki dökümanları açabilmek için Adobe Reader 'ın 5.0 veya üstü sürümünün sisteminizde yüklü olması gerekmektedir. Eğer dökümanları kaydetmek istiyorsanız, kaydetmek istediğiniz dökümanın üzerine sağ tıklayıp "Hedefi Farklı Kaydet" seçeneğini seçiniz.

 

2009-YÇS BAŞVURU KILAVUZU

Kılavuz

Aday Bilgi Formu

Başvuru İşleminde Adayların İzleyeceği Yol

Başvuru Merkezleri 

Bu haber toplam 2933 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.