1. HABERLER

  2. KONGRE-SEMİNER

  3. 1. TÜRKİYE GAPS KONFERANSI

1. TÜRKİYE GAPS KONFERANSI

18 Ekim 2014, Cumartesi Saat: 10.00 - 17.30 ​İTÜ Maçka Kampüsü - Mustafa Kemal Amfisi İSTANBUL

A+A-

Otizm, Şizofreni, Çölyak, Multipl Sklerozi Crohn’s, Ülseratif Kolit, Haşimato Tiroiti gibi çaresiz sanılan hastalıkları GAPS’la tedavi eden Nöroloji ve Beslenme Doktoru Natasha Campbell Türkiye’de.

Konferans Konusu: GAPS Tedavisi ve Uygulanışı 

​​GAPS Tedavisinin yaratıcısı Nöroloji ve Beslenme Doktoru Natasha Campbell-McBride ; Psikolojik-Psikiyatrik ve Fizyolojik-Otoimmün hastalıklara kökten ve kalıcı çözüm sağlayan GAPS Diyeti-Tedavisinin nasıl uygulandığını anlatacak ve GAPS'la ilgili merak edilen tüm konulara ışık tutacak ve ilgili soruları yanıtlayacaktır.

2014 Nisan ayında Adalin Yayıncılık’tan çıkan “GAPS Bağırsak ve Psikoloji Sendromu” kitabı şimdiden pek çok insanın umudu olmuştur.  Dr.Natasha Campbell McBride, 18 Ekim 2014 tarihinde “1.Türkiye GAPS Konferansı” için Türkiye’ye gelecektir. İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka kampüsünde gün boyu sürecek olan konferansta, beslenmeye dayalı doğal GAPS Tedavisinin nasıl uygulanacağını vak’a örnekleriyle anlatacaktır. 

Adalin Yayıncılık tarafından düzenlenen konferansa psikoloji ve fizyoloji sendromlular, psikiyatri ve otoimmün sistem hasta”ları ve hasta yakınları; doktorlar, eczacılar, diş hekimleri, diyetisyenler de katılacaklardır.

GAPS HAKKINDA

Çoğu kişinin çaresiz hastalık sandığı psikolojik/psikiyatrik hastalıkların sebebi; hasarlı, geçirgen bağırsak duvarı ve an​​ormal bağırsak florası nedeniyle beynin toksinlenmesidir (detaylar için tıklayınız: Bağırsak-Beyin İlişkisi). Bağırsak florasının tedavi edilmesi sonucunda, beyin toksin yükünün etkisinden kurtulur ve bu hastalıklar da tamamen iyileşir.

​Kitabın yazarı Nöroloji ve Beslenme Uzman Doktoru Natasha Campbell-McBride’ın oğluna üç yaşındayken otizm tanısı konmuştur. Kendi geliştirdiği beslenmeye dayalı doğal bir tedavi yöntemiyle oğlunun bağırsak florasını ve böylece otizmini TAMAMEN iyileştirir. Ardından İngiltere Cambridge’de açtığı klinikte, psikolojik sendromlu yüzlerce hastayı, geliştirdiği bu beslenme yöntemiyle sağlığına kavuşturur. Zamanla geliştirdiği bu tedavi “GAPS Tedavisi”, psikolojik sendromlu hastaları da “GAPS hastaları” olarak adlandırılır. 2004 yılında, yazdığı “GAPS - Gut and Psychology Syndrome” (Bağırsak ve Psikoloji Sendromu) kitabı yayınlanır. Bugün ise GAPS Tedavi kitabı, 7 dile çevrilmiş olup 11. baskısını yapmıştır ve kitabın satış rakamı 500.000’leri bulmuştur. “GAPS hayatımın eseridir” diyen Dr. Natasha Campbell-McBride, GAPS’ın dünyaca tescilli markasını almıştır; “Bağırsak ve Psikoloji Sendromu” yani GAPS (Gut And Psychology Syndrome); Dr. Natasha Campbell-McBride’ın tescilli markası olarak bilinen bir tanımdır ve kendi geliştirdiği doğal tedavinin adıdır.

​​​Kitap tam anlamıyla bir tedavi kitabıdır. Kitabı alan bir anne; GAPS hastalığı (otizm, disleksi, dispraksi, DEB, DEHB, gelişme geriliği, öğrenme bozukluğu, yeme bozukluğu, epilepsi, depresyon, şizofreni...) olan çocuğunu, sadece kitabı okuyup uygulayarak iyileştirebilir veya bir GAPS hastası, kitapta anlatılan tedavinin adımlarını uygulayarak kendini iyileştirebilir. 

​​Dünyanın her bir köşesinden GAPS (Bağırsak ve Psikoloji Sendromu) hastaları, bu kitaptaki GAPS Tedavisiyle bağırsak floralarını tedavi ederek psikiyatrik hastalıklarından tamamen iyileştiler! Otizm, Şizofreni, Epilepsi, Depresyon, Anksiyete, Bipolar Bozukluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), Panik Atak, Dikkat Eksikliği Bozukluğu (DEB) ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), Disleksi, Dispraksi, Yeme Bozukluğu (Anoreksiya, Bulimia Nervosa) hastaları… (detaylar için tıklayınız: Yaşanmış GAPS Hikayeleri ) 

​​Türkiye’den iki yetişkin kız kardeşin, bu kitaptaki GAPS Tedavisini uygulamaları ve böylece uzun yıllar süren ağır psikiyatrik hastalıklarını iyileştirmeleri; Türkiye’deki GAPS hastalarına da GAPS Tedavisini duyurmak istemelerine neden olmuştur. Böylece Adalin Yayıncılık kurulmuş ve GAPS kitabı Türkçeye kazandırılmıştır. 

Bu haber toplam 12345 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.